VIDEO Famózní obrat! ´Rudí ďáblové´ slaví Superpohár

7. 8. 2011 18:16
Manchester United - Manchester City 3:2 (0:2)

Praha - Fotbalisté Manchesteru United získali ve Wembley svou první trofej nové sezony.

V utkání o anglický Superpohár přestříleli svého městského rivala City 3:2, přitom po prvním poločase prohrávali 0:2.

K velkému obratu přispěl především Nani, který vstřelil dva góly včetně toho vítězného v úplném závěru.

Čech má nového spoluhráče, supertalenta Lukaka

´Red devils´ vykročili za obhajobou a celkem už devatenáctým ziskem trofeje Community Shield hodně nepřesvědčivě. Na vině byly mj. chyby nováčka v brance United Davida de Gey.

Nejprve ve 38. minutě nevyběhnul proti přímém kopu ´Citizens´, který před ním hlavou usměrnil do brány Lescott. Těsně před přestávkou mu pak pod rukou podklouzl dalekonosný pokus Džeka a Fergusonovi svěřenci museli najednou dohánět dvougólové manko.

Po změně stran si svůj slabší poločas vybrala naopak obrana City. V 58. minutě nechala za sebou při standardní situaci volného Smallinga, pro nějž nebyl problém centr přesně prodloužit za záda gólmana Harta. O šest minut později předvedli United kombinaci z říše snů, kterou zakončoval Nani.

V nastaveném čase pak vyrobil na polovině fatální chybu Kompany. Ten se jakožto poslední stoper nechal obrat Nanim, který pak své dlouhé sólo zakončil krásným blafákem a vítězným gólem na 3:2.