Jarolímův Slovan vyhrál šlágr v Senici a je první

4. 5. 2011 21:45
Senica - Slovan 1:2 (1:0)

Senica - Fotbalisté Slovanu Bratislava, které vede český trenér Karel Jarolím, zvítězili ve šlágru 29. kola slovenské ligy na hřišti Senice 2:1 a čtyři kola před koncem soutěže se v tabulce dostali o bod před svého soupeře.

Senica, kterou trénuje bývalý trenér Sparty či Liberce Stanislav Griga, se sice dostala ve 24. minutě zásluhou českého útočníka Jaroslava Diviše do vedení, Slovan však v 68. minutě zásluhou Božiče vyrovnal a vítězný gól vstřelil v 87. minutě útočník slovenské reprezentace Filip Šebo.

Naděje na titul se naopak rozplynula obhájcům titulu ze Žiliny, kterou vede další český trenér Pavel Hapal.

Fotbalisté Senice po výhře v Žilině nakročili k titulu

Po domácí prohře v minulém kole právě se Senicí padli i na hřišti čtvrté Trnavy. Jediný gól zápasu vstřelil ve 40. minutě Kone z přímého kopu z 18 metrů.

Žilina tak ztrácí na vedoucí Slovan už šest bodů, Trnava se navíc přiblížila už jen dva body.

"Tohle byl absolutně náš nejslabší výkon za dobu, co jsem v Žilině. Dostáváme se do situace, kdy mužstvo ztrácí svoji tvář. Naše šance dosáhnout na úspěch v tomto ročníku je vyhrát finále Slovenského poháru," řekl po zápase Hapal.

Ve finále poháru se utká Žilina v neděli se Slovanem.

Prešov - Košice 0:3 (1. Kuzma, 45. Matič z pen., 90. Viazanko), Dubnica - Dunajská Streda 0:1 (65. Matůš), Nitra - Zlaté Moravce 0:0, Ružomberok - Banská Bystrica 0:0, Trnava - Žilina 1:0 (40. Kone), Senica - Slovan Bratislava 1:2 (24. Diviš - 68. Božič, 87. Šebo).

1. Slovan Bratislava 29 16 8 5 52:21 56
2. Senica 29 16 7 6 45:22 55
3. Žilina 29 13 11 5 45:25 50
4. Trnava 29 13 9 7 38:22 48
5. Banská Bystrica 29 10 9 10 31:26 39
6. Zlaté Moravce 29 10 9 10 31:29 39
7. Nitra 29 10 6 13 22:41 36
8. Dunajská Streda 29 9 7 13 24:33 34