AC Milán míří za titulem, vyhrál však i Inter

23. 4. 2011 23:00
Brescia - AC Milán 0:1, Inter Milán - Lazio Řím 2:1

Milán - Fotbalisté AC Milán se znovu přiblížili k prvnímu mistrovskému titulu od roku 2004. Ve 34. kole italské ligy vyhráli na půdě nováčka Brescie 1:0 a čtyři zápasy před koncem mají osmibodový náskok na městského rivala Inter.

O čtvrtém ligovém vítězství AC v řadě rozhodl osm minut před koncem brazilský útočník Robinho. "Rossoneri" si proti předposlednímu celku soutěže poradili i bez svých nejlepších ligových střelců. Zlatan Ibrahimovic nemohl hrát kvůli trestu, Alexandra Pata nepustilo do hry zranění.

Neapol podlehla Udine a ztrácí na AC Milán šest bodů

Inter otočil domácí zápas s Laziem Řím a po výhře 2:1 se posunul na druhé místo před Neapol. Svěřenci trenéra Leonarda, kteří prohráli čtyři z předchozích šesti soutěžních duelů, nezačali ani dnes na San Siru dobře. Po dvaceti minutách dostal brankář Júlio César červenou kartu za kontakt s Maurem Záratem a sám faulovaný útočník překonal náhradního gólmana Luku Castellazziho.

Pět minut před koncem poločasu ale vyrovnal záložník Wesley Sneijder a v 53. minutě dokonal obrat dvacátým ligovým gólem v sezoně nejlepší týmový střelec Samuel Eto´o. Hosté, za které odehrál posledních dvacet minut útočník Libor Kozák, dohráli zápas bez vyloučeného středopolaře Stefana Mauriho.

Neapol znovu prohrálo

Titul se vzdálil Neapoli, který prohrála v Palermu 1:2 a podruhé za sebou nebodovala. Hosty sice poslal do vedení už ve druhé minutě z penalty kanonýr Edinson Cavani, jenž se 26. brankou v sezoně dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Antonia Di Nataleho z Udine. Sicilský celek ale ještě na konci prvního poločasu otočil zápas trefou Federika Balzarettiho a dalším proměněném pokutovém kopu Cesara Bova.

Zaváhání Lazia nevyužilo páté Udine, pro které byla domácí prohra 0:2 s Parmou třetí ztrátou z posledních čtyř utkání. Zápas, v němž byl vyloučen domácí Gökhan Inler, rozhodl dvěma brankami útočník Parmy Amauri.

Jistotu sestupu do druhé ligy má poslední Bari po porážce 0:1 od dalšího ohroženého celku Sampdorie Janov.