Hannover si díky výhře zajistil pohárovou Evropu

21. 4. 2011 23:02
Freiburg - Hannover 1:3
Pohřeb německého brankáře Roberta Enkeho proběhl na zaplněném stadionu Hannoveru za přítomnosti 40 tisíc lidí. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hannoveru vyhráli v 31. kole německé ligy 3:1 na hřišti Freiburgu.

V neúplné tabulce vystřídali Bayern Mnichov na třetím místě, které zaručuje účast v předkole Ligy mistrů.

Hannover za důležitou výhrou vykročil už v prvním poločase, který díky brankám Abdellaoueho a Schlaudraffa vyhrál 2:0. Po přestávce přidal třetí branku Rausch, za domácí Freiburg snížil jedenáct minut před koncem Rosenthal.

Dortmund využil prohry Leverkusenu a má titul na dosah
Polákův gól zachránil Wolfsburgu důležitou remízu

Hannover má na třetím místě na kontě 57 bodů a dnešní výhrou si zajistil minimálně účast v Evropské lize a po 19 letech se tak představí v některé z kontinentálních pohárových soutěží.

Obhájce titulu Bayern, který chce postupem do předkola Ligy mistrů alespoň částečně zachránit nepovedenou sezonu, ztrácí na Hannover dva body a má k dobru sobotní zápas ve Frankfurtu.