Arsenal v derby neudržel vedení, Chelsea už je druhá

20. 4. 2011 23:04
Tottenham - Arsenal 3:3, Chelsea - Birmingham 3:1
Cesc Fabregas má hlavu v dlaních, Arsenal už klesl na třetí místo.
Cesc Fabregas má hlavu v dlaních, Arsenal už klesl na třetí místo. | Foto: Reuters

Londýn - Další ze série kolapsů předvedli v dohrávce 28. kola anglické Premier League fotbalisté Arsenalu Londýn. V derby na půdě Tottenhamu vedli už 3:1, přesto nakonec získali jen bod.

Jejich dalšího zaváhání využila Chelsea, která si poradila s Birminghamem a poskočila na druhou pozici v ligové tabulce.

Utkání na Tottenhamu přineslo divákům parádní fotbal. Už začátek zápasu bral dech. Nejprve v 5. minutě Walcott nekompromisně proměnil velkou příležitost, jenže neuběhly ani dvě minuty, když pěknou ranou vyrovnal Van der Vaart.

Manchester remizoval v Newcastlu a zvýšil náskok v čele
Liverpool získal v infarktovém závěru bod na Arsenalu

Ve 12. minutě šli do vedení opět hosté, zpoza velkého vápna se trefil Samir Nasri.

Pět minut před přestávkou navíc Van Persie nadvakrát zvýšil na rozdíl dvou branek. Jenže ještě do konce první půle dokázali Kohouti snížit. Trefil se Huddlestone.

Ve druhé půli se domácí hnali za vyrovnáním a nakonec se dočkali. V 70. minutě brankář Sczesny ve vápně sestřelil Lennona a penaltu chladnokrevně proměnil Van der Vaart.

Arsenal, v jehož sestavě i na lavičce chyběl český záložník Tomáš Rosický, pět kol před koncem ztrácí na vedoucí Manchester United šest bodů.

Navíc se před něj o skóre dostala Chelsea, která doma v pohodě přehrála Birmingham. Trenér Carlo Ancelotti znovu postavil útočnou trojici Malouda, Drogba, Kalou a Torrese nechal sedět na lavičce náhradníků.

A vyplatilo se, protože všichni tři hráči se podíleli na vstřelených brankách. Dva góly dal Malouda, jednu přidal Kalou a Drogba u dvou branek asistoval.

Brankáře Čecha překonal až čtvrt hodiny před koncem z penalty Larsson.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Chelsea - Birmingham 3:1 (3. a 62. Malouda, 26. Kalou - 76. Larsson z pen.), Tottenham - Arsenal 3:3 (7. a 70. z pen. Van der Vaart, 44. Huddlestone - 5. Walcott, 12. Nasri, 41. Van Persie).

1. Manchester United 33 20 10 3 70:32 70
2. Chelsea 33 19 7 7 61:27 64
3. Arsenal 33 18 10 5 66:34 64
4. Manchester City 32 16 8 8 50:30 56
5. Tottenham 32 14 12 6 47:39 54
6. Liverpool 33 14 7 12 46:39 49
7. Everton 33 11 14 8 47:41 47
8. Bolton 32 11 10 11 46:43 43