Chelsea vyhrála ve West Bromwichi, Aston Villa zabrala

16. 4. 2011 19:00
West Brom - Chelsea 1:3, West Ham - A.Villa 1:2
Frank Lampard a Didier Drogba skórovali.
Frank Lampard a Didier Drogba skórovali. | Foto: Jaroslav Šindelář

Londýn - Ofenzivní hvězdy z Pobřeží slonoviny Didier Drogba a Salomon Kalou zajistily londýnské Chelsea výhru na půdě West Bromwiche ve 33. kole anglické Premier League.

Českého brankáře Petra Čecha sice nejprve překonal Peter Odemwingie, Blues ale ještě v prvním poločase výsledek otočili na konečných 1:3.

Odemwingie přehodil vyběhnuvšího Čecha v 17. minutě, hned po pěti minutách ale srovnal Drogba a za další čtyři minuty utkání rozhodl Kalou.

Liverpool přehrál Man City a uchoval si šanci na poháry

V závěru první půle se ještě trefil Frank Lampard. Díky výhře si Chelsea pojistila třetí místo v tabulce a na vedoucí Manchester United ztrácí osm bodů.

Přímý souboj o udržení v nejvyšší soutěži sehráli fotbalisté West Hamu a Aston Villy. Domácí vedli už od 3. minuty, kdy se trefil Robbie Keane. Darren Bent ovšem rychle vyrovnal a důležité tři body hostům zajistil v poslední minutě Gabriel Agbonlahor.

Podobně důležité klání sehrál Blackpool s Wiganem. A i tady byli úspěšnější hosté, kteří zvítězili 3:1.

Birmingham - Sunderland 2:0 (41. Larsson, 66. Gardner), Blackpool - Wigan 1:3 (83. Campbell - 3. Rodallega, 45+1. N'Zogbia, 67. vlastní Cathcart), Everton - Blackburn 2:0 (54. Osman, 75. Baines z pen.), West Bromwich - Chelsea 1:3 (17. Odemwingie - 22. Drogba, 26. Kalou, 45. Lampard), West Ham United - Aston Villa 1:2 (2. Keane - 36. Bent, 90.+1 Agbonlahor), zápas Manchester City - Tottenham byl odložen.

1. Manchester United 32 20 9 3 70:32 69
2. Arsenal 31 18 8 5 62:30 62
3. Chelsea 32 18 7 7 58:26 61
4. Manchester City 32 16 8 8 50:30 56
5. Tottenham 31 14 11 6 44:36 53
6. Liverpool 32 14 6 12 45:38 48
7. Everton 33 11 14 8 47:41 47
8. Bolton 32 11 10 11 46:43 43