3. 4. 2011 19:45
Bayern - M´Gladbach 1:0, Dortmund - Hannover 4:1
Borussia Dortmund míří za titulem.
Borussia Dortmund míří za titulem. | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalová Borussia Dortmund si i po 28. kole udrží sedmibodový náskok v čele Bundesligy na druhý Bayer Leverkusen. Rozhodla o tom její sobotní výhra 4:1 nad Hannoverem.

Leverkusenu Michala Kadlece tak není šest kol před koncem ročníku co se týče zmenšení náskoku nic platná výhra 0:1 nad Kaiserlsauternem, za který v základní sestavě nastoupili jak Adam Hloušek, tak Jiří Bílek.

Z vítězství se v sobotním programu německé nejvyšší fotbalové soutěže radoval i úřadující šampion Bayern Mnichov, který doma těsně porazil poslední Mönchengladach 1:0. Rozhodující branku vsítil v 77. minutě Arjen Robben.

VIDEO Hozené pivo na sudí ukončilo duel Bundesligy
Kouč Heynckes bude potřetí v kariéře trénovat Bayern
Leverkusen se nevzdává. Porazil Schalke a honí Dortmund

Zbylá dvě utkání odpoledního programu Bundesligy skončila remízou 1:1. Smírně se rozešly celky Mohuče s Freiburgem a Brém se Stuttgartem.

Wolfsburg zachránil alespoň bod a už není předposlední

Fotbalisté Wolfsburgu se v německé bundeslize nadále trápí. V utkání 28. kola byli blízko další porážce, nakonec doma vydřeli proti Frankfurtu alespoň bod, když na konečných 1:1 srovnal v závěru Mandžukič.

Jan Polák
Jan Polák | Foto: Reuters

To už domácí přitom hráli bez vyloučeného stopera Friedricha.

Wolfsburg, který vyhrál jen dva z posledních devatenácti zápasů, však nadále balancuje na hraně sestupu. Na místa znamenající záchranu stále ztrácí dva body.

V utkání nedošlo na český souboj. Zatímco na domácí straně odehrál 53 minut reprezentant Jan Polák, Martin Fenin zůstal jen mezi frankfurtskými náhradníky.

V druhém nedělním utkání zvítězil Kolín nad Rýnem v souboji s Norimberkem, když jediný gól vstřelil Novakovič až v nastaveném čase. Napravil tak svá dvě zaváhání z předchozího průběhu duelu, kdy zmařil vyložené šance. Kolín vyhrál doma posedmé za sebou.

Bayern Mnichov - Mönchengladbach 1:0 (77. Robben), Brémy - Stuttgart 1:1 (34. Frings - 13. Hajnal), Dortmund - Hannover 4:1 (64. a 73. Barrios, 59. vlastní Haggui, 83. Grosskreutz - 57. Abdellaoue), Kaiserslautern - Leverkusen 0:1 (74. Sam), Mohuč - Freiburg 1:1 (72. Allagui - 1. Cissé), Hoffenheim - Hamburk 0:0, Kolín nad Rýnem - Norimberk 1:0 (90.+2 Novakovič), Wolfsburg - Frankfurt 1:1 (85. Mandžukič - 59. Meier).

1. Dortmund 28 20 5 3 58:17 65
2. Leverkusen 28 17 7 4 57:34 58
3. Bayern Mnichov 28 15 6 7 60:34 51
4. Hannover 28 16 2 10 40:40 50
5. Mohuč 28 14 3 11 43:35 45
6. Norimberk 28 12 6 10 42:37 42
7. Hamburk 28 12 5 11 43:44 41
8. Freiburg 28 11 5 12 35:39 38