Manchester spasil Berbatov, Arsenal vydřel remízu

19. 3. 2011 18:50
Man United - Bolton 1:0, West Brom - Arsenal 2:2
Dimitar Berbatov.
Dimitar Berbatov. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 30. kole anglické Premier League na domácím stadionu Old Trafford nad Boltonem 1:0. Sílu ukázali především v závěru zápasu, kdy už hráli o deseti bez vyloučeného Evanse.

Dvě minuty před koncem totiž dokázal utkání jediným gólem rozhodnout střídající Bulhar Dimitar Berbatov. United díky tříbodovému zisku navýšili náskok na druhý Arsenal na pět bodů.

Ferguson kritizoval sudí, dostal za to exemplární trest
Fergusona rozzuřil sudí. Penalta to byla, říká Čech

Kanonýři totiž horko těžko vybojovali alespoň bod na půdě West Bromwiche. Domácí outsider je zaskočil již ve třetí minutě, kdy se trefil Reid. Arsenal, v jehož sestavě se neobjevil Tomáš Rosický, se nemohl prosadit a druhou ránu mu zasadil v 58. minutě Odemwingie.

Útočné hvězdy Gunners se ale přece jen v poslední dvacetiminutovce probrali. Aršavin snížil a Van Persie vyrovnal.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Tottenham - West Ham United 0:0, Aston Villa - Wolverhampton 0:1 (38. Jarvis), Blackburn - Blackpool 2:2 (49. Samba, 90.+3 Hoilett - 25. z pen. a 29. Adam), Manchester United - Bolton 1:0 (88. Berbatov), Stoke - Newcastle 4:0 (28. Walters, 46. Pennant, 49. Higginbotham, 90.+2 Fuller), West Bromwich - Arsenal 2:2 (3. Reid, 58. Odemwingie - 70. Aršavin, 78. Van Persie), Wigan - Birmingham 2:1 (25. Cleverley, 90.+2 Figueroa - 6. Ridgewell), Everton - Fulham 2:1 (36. Coleman, 49. Saha - 62. Dempsey).

1. Manchester United 30 18 9 3 64:30 63
2. Arsenal 29 17 7 5 59:29 58
3. Manchester City 29 15 8 6 45:25 53
4. Chelsea 28 15 6 7 51:24 51
5. Tottenham 29 13 10 6 41:34 49
6. Liverpool 29 12 6 11 39:36 42
7. Bolton 30 10 10 10 42:41 40
8. Everton 30 9 13 8 40:39 40