13. 3. 2011 22:35
Brescia - Inter 1:1, AC Milán - Bari 1:1
Antonio Cassano (vepředu) slaví gól s Markem van Bommelem
Antonio Cassano (vepředu) slaví gól s Markem van Bommelem | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AC Milán nevyužili v italské lize možnost zvýšit vedení v tabulce. Ve 29. kole jen remizovali na svém hřišti bez vyloučeného Zlatana Ibrahimovice s posledním Bari 1:1.

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho si tak nespravili chuť po středečním vyřazení z Ligy mistrů od Tottenhamu a devět utkání před koncem vedou tabulku Serie A o pět bodů před mistrovským Interem.

Také druhý milánský tým v tomto kole ztratil, v pátek remizoval s Brescií. Díky zaváhání AC si však dál udržuje naději na zisk šestého mistrovského titulu v řadě.

AC Milán porazil Juventus, vyhrál i druhý Inter

Favorita zaskočil ve 39. minutě vedoucí brankou Rudolf Gergely. Maďarský útočník střelou na vzdálenější tyč zakončil Almirónův chytře rozehraný volný přímý kop.

Zlatan Ibrahimovic tentokrát moc důvodu k radosti neměl, v 73. minutě byl vyloučen | Foto: Reuters

Hráči AC dlouho nemohli nelézt recept na mužstvo, které z předchozích deseti ligových duelů osmkrát prohrálo. Nervy neudržel jejich nejlepší střelec Ibrahimovic.

Kontroverzní útočník v 73. minutě udeřil protihráče do břicha a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu.

I bez vysokého Švéda si však dokázali domácí vytvořit velký tlak, ze kterého osm minut před koncem alespoň vyrovnal umístěným volejem ofenzivní záložník Antonio Cassano.

Díky němu "Rossoneri" udrželi neporazitelnost i po dvanáctém ligovém zápase v roce 2011.

Krajní bek AC Marek Jankulovski, jenž nastoupil v předchozích třech soutěžních utkáních v základní sestavě, nebyl dnes ani na lavičce.

Inter přišel o výhru v závěru, mohl i prohrát

Samuel Eto'o
Samuel Eto'o | Foto: Reuters

Fotbalisté Interu Milán remizovali v pátek v Brescii 1:1. Hosté na hřišti předposledního týmu tabulky od 18. minutě vedli gólem kamerunského útočníka Eto'a.

Kanonýr Interu se v sezoně trefil už podevatenácté, v pořadí střelců mu patří třetí místo.

Pět minut před koncem však vyrovnal Caracciolo a v poslední minutě mohl tentýž hráč dokonce strhnout vítězství na stranu domácího mužstva. Jeho pokutový kop však milánský brankář Julio César zneškodnil.

Caracciolo nakonec zápas nedohrál. V nastavení dostal červenou kartu stejně jako nedlouho předtím hostující Cordoba, který faulem na střídajícího Edera zavinil penaltu.

Římské derby rozhodl pro AS Totti

Římské derby dopadlo lépe pro AS, které porazilo Lazio díky dvěma brankám kapitána Franceska Tottiho 2:0 a v pátém soutěžním utkání po sobě nad svým městským rivalem zvítězilo.

Francesco Totti
Francesco Totti | Foto: Sport

V závěru vypjatého duelu byli na straně Lazia vyloučeni rumunský obránce Stefan Radu a záložník Cristian Ledesma. Jejich spoluhráč Libor Kozák přišel na hřiště v 75. minutě, ale svou šestou ligovou branku v sezoně přidat nedokázal.

Totti poslal "Vlky" do vedení dvacet minut před koncem tvrdou ranou po standardní situaci, skóre čtyřiatřicetiletý útočník zvýšil suverénně proměněnou penaltou ve třetí minutě nastavení.

AS se oklepalo z úterního vyřazení z Ligy mistrů od Šachťaru Doněck a pod novým trenérem Vincenzem Montellou zvítězilo v domácí soutěži potřetí ze čtyř zápasů.

Udine se vyhouplo na čtvrté místo

Výbornou formu potvrdilo v novém roce neporažené Udine jasnou výhrou 4:0 v Cagliari. Hosté se po devátém vítězství z posledních dvanácti utkání vyhoupli na čtvrtou příčku tabulky.

Antonio di Natale
Antonio di Natale | Foto: Reuters

Klub ze severu Itálie je překvapivě úspěšnější na hřištích soupeřů, kde dnes zvítězil popáté za sebou a během této série dosáhl obdivuhodného skóre 20:3.

Hostům vypracovali dvoubrankové vedení dvěma slepenými góly na konci prvního poločasu Maročan Mehdi Benatia a Chilan Alexis Sánchez.

Po přestávce se dvakrát během šesti minut prosadil i nejlepší střelec soutěže Antonio Di Natale, který si polepšil na 24 přesných zásahů v sezoně. V posledních šesti utkáních Serie A se třiatřicetiletý útočník trefil hned devětkrát.

Neapol otočila zápas v Parmě a zůstává třetí

Neapol zvítězila v Parmě 3:1, přerušila dvouzápasovou ligovou sérii bez výhry a vstřelené branky a udržela se na třetím místě. "Azzurri" ztrácejí bod na druhý Inter a šest bodů na vedoucí AC.

Domácí sice poslal do vedení ve 29. minutě útočník Raffaele Palladino, ale hosté ve čtyřech minutách druhého poločasu otočili utkání zásluhou Slováka Marka Hamšíka a Argentince Ezequiela Lavezziho.

Tři minuty před koncem, když už domácí hráli bez vyloučeného Danieleho Galloppy, zpečetil výhru Neapole třetím gólem obránce Christian Maggio.

Juventus neudržel dvougólové vedení v Ceseně

Fotbalisté Juventusu Turín neudrželi v sobotu s Cesenou dvoubrankové vedení a bez vyloučeného obránce Marka Motty nakonec na hřišti nováčka remizovali 2:2.

Hosté sice přerušili nelichotivou třízápasovou ligovou sérii bez bodu a vstřeleného gólu, ale z posledních osmi utkání se jen jednou radovali z výhry.

Alessandro del Piero
Alessandro del Piero | Foto: Reuters

Hráči "Staré dámy" přitom začali v Ceseně dobře a díky dvěma brankám útočníka Alessandra Matriho vedli po půlhodině o dvě branky.

Pět minut před přestávkou však domácí Chilan Luis Jiménez proměnil penaltu po faulu brankáře Gigiho Buffona a krátce nato musel po druhé žluté kartě předčasně ze hřiště krajní bek Motta.

Za něj do druhého poločasu nastoupil Zdeněk Grygera, ale ten se svými spoluhráči inkasoval deset minut před koncem vyrovnávací branku od Marka Parola. Před zápasem předposlední tým soutěže sahal po třech bodech, ale Juventus remízu udržel.

Brescia - Inter Milán 1:1 (85. Caracciolo - 18. Eto'o), Cesena - Juventus Turín 2:2 (41. Jiménez z pen., 80. Parolo - 19. a 35. Matri), AC Milán - Bari 1:1 (82. Cassano - 39. Gergely), AS Řím - Lazio Řím 2:0 (70. a 90.+3 z pen. Totti), Cagliari - Udine 0:4 (48. a 54. Di Natale, 43. Benatia, 44. Sánchez), Catania - Sampdoria Janov 1:0 (75. Llama), Chievo - Fiorentina 0:1 (48. Vargas), FC Janov - Palermo 1:0 (77. Flores), Lecce - Boloňa 0:1 (33. Ramirez), Parma - Neapol 1:3 (29. Palladino - 52. Hamšík, 56. Lavezzi, 87. Maggio).

1. AC Milán 29 18 8 3 51:21 62
2. Inter Milán 29 17 6 6 55:32 57
3. Neapol 29 17 5 7 44:26 56
4. Udine 29 16 5 8 54:30 53
5. Lazio Řím 29 15 6 8 35:25 51
6. AS Řím 29 14 7 8 45:39 49
7. Juventus Turín 29 11 9 9 43:37 42
8. Fiorentina 29 10 10 9 33:29 40