Barcelona udolala Zaragozu, Real vyhrál i bez Ronalda

6. 3. 2011 23:17
Barcelona - Zaragoza 1:0, Santander - Real 1:3

Barcelona - Hubené vítězství 1:0 nad Zaragozou si v sedmadvacátém kole La Ligy připsala katalánská Barcelona.

V čele tabulky španělské nejvyšší fotbalové soutěže si tedy udržela sedmibodový náskok na Real Madrid, který i bez zraněného Cristiana Ronalda vyhrál 3:1 na půdě Santanderu.

Vítězství úřadujícímu šampionovi Primera División vystřelil ve 43. minutě Seydou Keita. Za úporně bránící hosty odehrál celý zápas český obránce Jiří Jarošík.

Real rozstřílel Malagu, Ronaldo si připsal hattrick
Real opět klopýtl a Barcelona už vede o sedm bodů

Barcelona se nyní může v klidu soustředit na úterní utkání Ligy mistrů, v němž na Nou Camp přijede slavný Arsenal. Tomu generálka příliš nevyšla, když jen remizoval se Sunderlandem 0:0.

V útoku Realu se vedle sebe postavili Benzema a Adebayor, a oba potvrdili své střelecké umění. Ve 23. minutě se prosadil tožský útočník, když zakončil pěknou kombinaci na jeden dotek.

Karim Benzema se loučí s fanoušky Lyonu, kde před odchodem do Realu dlouhodobě působil | Foto: Reuters

Na 2:0 zvýšil o čtyři minuty později Benzema proměněným únikem. Obě branky připravil německý záložník Mesut Özil. Casillas pak na začátku druhého poločasu chytil penaltu domácímu Pinillosovi.

Santander sice dokázal dvacet minut před koncem zásluhou Kennedyho snížit, Benzema ale svou druhou trefou definitivně rozhodl.

Druhý madridský celek Atlético porazil na svém hřišti Villarreal 3:1 a připsal si teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů. Tým českého obránce Tomáše Ujfalušiho, který odehrál celé sobotní utkání, se posunul v tabulce na sedmé místo a zachoval své naděje na účast v evropských pohárech. Villarreal zůstává čtvrtý

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Mallorca - Valencie 1:2 (31. Ramis z pen. - 33. a 56. Pablo), FC Barcelona - Zaragoza 1:0 (43. Keita), Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (5. Reyes, 69. Agüero, 72. Forlán - 34. Rossi), Alicante - Almería 1:2 (50. Paz - 70. Feghouli, 73. M'Bami), Gijón - Getafe 2:0 (32. De las Cuevas, 41. A. Castro), Levante - Espaňol Barcelona 1:0 (27. Caicedo), Málaga - Pamplona 0:1 (90.+2 Sergio), Bilbao - FC Sevilla 2:0 (66. vlastní Fazio, 88. Iraola z pen.), Santander - Real Madrid 1:3 (70. Kennedy - 27. a 75. Benzema, 23. Adebayor).

1. FC Barcelona 27 24 2 1 78:13 74
2. Real Madrid 27 21 4 2 65:20 67
3. Valencie 27 16 6 5 42:28 54
4. Villarreal 27 15 5 7 46:29 50
5. Bilbao 27 13 2 12 42:38 41
6. Espaňol Barcelona 27 13 1 13 35:39 40
7. Atlético Madrid 27 11 5 11 39:35 38
8. FC Sevilla 27 11 5 11 41:42 38