Liverpool - Manchester 3:1, Wolves - Tottenham 3:3
Dirk Kuijt.
Dirk Kuijt. | Foto: Reuters

Liverpool - Nizozemský útočník Dirk Kuijt byl hlavní postavou Liverpoolu ve šlágru anglické Premier League proti vedoucímu Manchesteru United.

Kuijt nastřílel tři góly a prakticky tak zařídil výhru Reds 3:1. Výsledek v závěru zápasu pouze kosmeticky upravil hostující útočník Javier Hernandez.

Manchester si připsal teprve třetí porážku v ligové sezoně, dvě z nich však utrpěl v tomto týdnu. V úterý totiž prohrál 2:1 na půdě londýnské Chelsea.

Rosický pomohl dvěma asistencemi k postupu v poháru
Kolo Touré z ManCity měl pozitivní nález na doping

United doplatili na absence ve středu obrany, kde zraněného Ferdinanda a distancovaného Vidiče nedokázali nahradit Smalling a Brown.

Na první gól diváci na Anfield Road čekali do 34. minuty. A stál za to. Urugayec Luis Suarez si ve vápně na malém prostoru pohrál se třemi obránci Manchesteru a naservíroval míč jako na zlatém podnosu před prázdnou branku Kuijtovi.

Nizozemec pak zvýšil na 2:0 o pět minut později, kdy nepochopitelně chyboval Nani. Místo, aby centr soupeře odhlavičkoval do bezpečí, nahrál zakončujícímu střelci Liverpoolu.

Hattrick třicetiletý Kuijt uzavřel v 65. minutě. Van der Sar vyrazil přímý kop Suaréze před sebe a blonďatý hráč už měl snadnou úlohu. Rudí ďáblové pak už jen pokazili Reinovy čisté konto, když se střídající Mexičan Hernandéz prosadil hlavou po centru Giggse.

V tabulce mají United tříbodový náskok před Arsenalem, který má však jeden zápas k dobru.

Londýnský tým se mohl dotáhnout na rozdíl jediného bodu v sobotním utkání proti Sunderlandu. Šanci ale promarnil, když pouze remizoval 0:0.

"Kanonýři" navíc dále pokračují v nevyrovnaných výsledcích z poslední doby. Za poslední tři týdny dokázal porazit Barcelonu či deklasovat Leyton Orient 5:0, ale také prohrát s Birminghamem ve finále FA Cupu, nebo remizovat právě se Sunderlandem.

Zaváhání mužstva Arséne Wengera ve večerním utkání využil Manchester City, který na svém trávníku porazil brankou Davida Silvy Wigan 1:0. Nyní na Arsenalu ztrácí čtyři body, na vedoucí United pak sedm.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Birmingham - West Bromwich 1:3 (48. Beausejour - 47. Mulumbu, 58. Morrison, 72. Scharner), Arsenal - Sunderland 0:0, Bolton - Aston Villa 3:2 (45.+2 a 75. Cahill, 86. Klasnič - 15. Bent, 64. Albrighton), Fulham - Blackburn 3:2 (37. a 59. Duff, 89. Zamora z pen. - 45.+1 Hanley, 65. Hoilett), Newcastle - Everton 1:2 (23. Best - 31. Osman, 36. Jagielka), West Ham United - Stoke 3:0 (21. Ba, 29. Da Costa, 83. Hitzlsperger), Manchester City - Wigan 1:0 (38. Silva), Liverpool - Manchester United 3:1 (34., 39. a 65.Kuijt - 90.+2 Hernández). Wolverhampton - Tottenham 3:3 (20. a 40. z pen. Doyle, 87. Fletcher - 30. a 35. Defoe, 48. Pavljučenko).

1. Manchester United 29 17 9 3 63:30 60
2. Arsenal 28 17 6 5 57:27 57
3. Manchester City 29 15 8 6 45:25 53
4. Chelsea 27 14 6 7 48:23 48
5. Tottenham 28 13 9 6 41:34 48
6. Liverpool 29 12 6 11 39:36 42
7. Bolton 29 10 10 9 42:40 40
8. Sunderland 29 9 11 9 33:35 38