28. 2. 2011 23:10
Mallorca - Barcelona 0:3, La Coruňa - Real 0:0
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli ve španělské lize na Mallorce 3:0 díky gólům svých nejlepších střelců Lionela Messiho, Davida Villy a Pedra.

Obhájce titulu, který naplno bodoval v osmnáctém z posledních devatenácti utkání, zvýšil svůj náskok na druhý Real Madrid už na sedm bodů. Real dnes uhrál na hřišti La Coruni jen bezbrankovou remízu a v boji o titul utrpěl další ztrátu.

Barcelona ve španělské lize neprohrála v devatenáctém venkovním utkání za sebou, čímž vyrovnala rekord San Sebastianu ze sezony 1979/1980.

Barce hrozí, že bude v odvetě s Arsenalem bez Xaviho
Barca málem zaváhala s Bilbaem, Real se drží v závěsu

Katalánský velkoklub, kterému chybělo zraněné trio Victor Valdés, Carles Puyol, Xavi a vykartovaný Daniel Alves, nedovolil soupeři zopakovat říjnovou remízu 1:1 z úvodního střetnutí na Nou Campu.

Nejlepší kanonýr soutěže Messi poslal "Barcu" do vedení ve 38. minutě, kdy přehlavičkoval domácího brankáře Dudua Aouateho a připsal si 26. ligovou trefu v sezoně. Třiadvacetiletý Argentinec vede tabulku střelců o dvě branky před Cristianem Ronaldem z Realu.

Náskok favorita navýšil dvanáct minut po přestávce Villa, jenž po hraniční ofsajdové situaci zkušeně proměnil samostatný únik a zaznamenal čtvrtou branku ve čtvrtém utkání po sobě.

Třetí nejlepší střelec La Ligy se prosadil v tomto ročníku posedmnácté. Za dalších devět minut uzavřel skóre třetí útočník Pedro povedenou dělovkou do horního růžku.

Spolehlivá defenziva Realu sice ve třetím ligovém zápase za sebou neinkasovala, ale proti La Coruně neobstál hvězdný útok "Bílého baletu". Prosadit se nedokázal ani Portugalec Cristiano Ronaldo, který vyšel střelecky naprázdno v posledních čtyřech soutěžních utkáních. V závěru nejdražší fotbalista světa trefil stejně jako střídající Emmanuel Adebayor tyč.

Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v obraně doma remizovalo s FC Sevillou 2:2 a nevyužilo možnost výrazněji se přiblížit k pohárovým příčkám. Z posledních šesti utkání Atlético bodovalo naplno jen jednou. Svěřenci kritizovaného trenéra Quiqueho Florese jsou v neúplné tabulce osmí s bodovou ztrátou na dnešního soupeře.

Tomáš Ujfaluši a Cristiano Ronaldo bojují o balon.
Tomáš Ujfaluši a Cristiano Ronaldo bojují o balon. | Foto: Reuters

Sevillu poslal do vedení v 41. minutě umístěnou ranou z voleje útočník Álvaro Negredo. Domácím se povedl nástup do druhého poločasu a po dvou minutách hlavou vyrovnal debutující devatenáctiletý odchovanec Koke.

Hostům vrátil vedení v 66. minutě chorvatský záložník Ivan Rakitič. Lednová posila ze Schalke se trefila v La Lize podruhé za sebou. Hrozící čtvrtou domácí prohru Atlétika za sebou odvrátil čtvrt hodiny před koncem proměněným únikem křídelní hráč José Antonio Reyes.

Zaragoza s Jiřím Jarošíkem v obraně uhrála v záchranářském souboji v Gijónu bezbrankovou remízu, čtyři ligová utkání čeká na vítězství a zůstává na sestupovém osmnáctém místě.

Atlético Madrid - FC Sevilla 2:2 (47. Koke, 77. Reyes - 41. Negredo, 66. Rakitič), Espaňol Barcelona - San Sebastian 4:1 (41. Vázquez, 54. S. García, 81. Callejón, 90.+1 Márquez - 43. Estrada), Gijón - Zaragoza 0:0, Mallorca - FC Barcelona 0:3 (38. Messi, 57. Villa, 66. Pedro), La Coruňa - Real Madrid 0:0, Alicante - Getafe 0:0, Levante - Pamplona 2:1 (44. Ballesteros, 50. Caicedo - 41. Pandiani), Santander - Villarreal 2:2 (3. Ariel, 68. Dos Santos - 66. Ruben, 90. Nilmar), Bilbao - Valencie 1:2 (14. Llorente - 71. Mata, 81. Jonas),  Málaga - Almería 3:1 (53. Maresca, 79. Rondon, 90. Lopez - 9. Feghouli)

1. FC Barcelona 25 22 2 1 76:13 68
2. Real Madrid 25 19 4 2 55:19 61
3. Valencie 25 15 6 4 40:26 51
4. Villarreal 25 14 5 6 44:26 47
5. Espaňol Barcelona 25 13 1 11 34:36 40
6. Bilbao 25 12 2 11 39:36 38
7. FC Sevilla 25 10 5 10 38:40 35
8. Atlético Madrid 25 10 4 11 35:33 34