Inter opět vyhrál, Juventus potopil vyloučený Buffon

Inter Milán - Cagliari 1:0, Lecce - Juventus 2:0
Radost fotbalistů Interu Milán.
Radost fotbalistů Interu Milán. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán pomalu, ale jistě napravují sérii zaváhání z první poloviny sezony a zvítězili již v popáté z posledních šesti ligových duelů.

Po výhře 1:0 nad Cagliari Nerazzuri drží dál třetí místo a na vedoucí tým Serie A a zároveň  městského rivala AC ztrácejí pět bodů.

K výhře v domácím utkání jim ale pomohla kontroverzní branka. Stoper Andrea Ranocchia totiž při svém gólu pravděpodobně stál v ofsajdu.

Inter přestřílel AS Řím, AC Milán jen remizoval
Juventus přerušil sérii proher na hřišti Cagliari

Zimní defenzivní posila z Janova v sedmé minutě tečovala po standardní situaci Chardžův pokus do sítě. Hosté protestovali, ale nebylo jim to nic platné. Sudí gól uznal.

Gianluigi Buffon Z Juventusu Turín se raduje z gólu svého spoluhráče Amauriho do sítě Artmedie Bratislava ve třetím předkole Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Atak dotírajícího Interu zatím zvládá jeho milánský konkurent AC, který sice v týdnu prohrál v zápase Ligy mistrů s Tottenhamem, ale v neděli dokázal uspět na hřišti Chieva.

O branky Rossoneri se postarali Brazilci Robinho a Pato, za domácí Veronu se prosadil Gelson Fernandes.

Turínskému Juventusu se naopak nedaří, když vyhrál jen jediné z posledních šesti utkání. Tentokrát překvapivě prohrál na hřišti Lecce 2:0.

Klíčový moment zápasu se odehrál již po dvanácti minutách hry, kdy špatně vyběhl gólman Buffon a zahrál rukou před pokutovým uzemím. Následovala jednoznačná červená karta. Do branky musel Storari, který nahradil záložníka Krasiče.

Přesilovku Lecce využilo ve 32. minutě, kdy se prosadil alžírský útočník Misbáh. Krátce po změně stran pak zvýšil Bertolacci. Český obránce Zdeněk Grygera sledoval porážku svého týmu pouze z lavičky náhradníků.

Divokou výhru si připsal FC Janov, který i s ex-sparťanem Jurajem Kuckou v základní sestavě porazil ambiciózní AS Řím 4:3.

Trenér AS Clauido Ranieri reagoval na nedělní prohru rezignací, neboť jeho tým po sérii nepřesvědčivých výkonů dnes dokázal promrhat i vedení 3:0.

Tento náskok přitom měli ještě v 51. minutě, ale záhy o něj přišli. Dvě branky totiž za domácí shodně vstřelili Rodrigo Palacio a Alberto Paloschi, jehož trefa z 85. minuty se ukázala jako vítězná.

Těsnou výhru si připsalo také Lazio, za nějž v základní jedenáctce nastoupil Libor Kozák. Bari porazilo gólem Hernanese 1:0.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Lecce - Juventus Turín 2:0 (32. Misbáh, 48. Bertolacci), Chievo - AC Milán 1:2 (61. Fernandes - 25. Robinho, 82. Pato), FC Janov - AS Řím 4:3 (52. a 74. Palacio, 68. a 86. Paloschi - 6. Mexes, 16. Burdisso, 51. Totti), Fiorentina - Sampdoria Janov 0:0, Lazio Řím - Bari 1:0 (6. Hernanes), Parma - Cesena 2:2 (64. Crespo z pen., 89. Palladino - 31. Rosina, 79. Sammarco), Udine - Brescia 0:0, Neapol - Catania 1:0 (25. Zuniga)

1. AC Milán 26 16 7 3 46:20 55
2. Neapol 26 16 4 6 41:22 52
3. Inter Milán 26 15 5 6 47:29 50
4. Lazio Řím 26 14 6 6 33:22 48
5. Udine 26 13 5 8 42:30 44
6. Juventus Turín 26 11 8 7 41:32 41
7. Palermo 26 12 4 10 44:36 40
8. AS Řím 25 11 6 8 38:36 39