Inter přestřílel AS Řím, AC Milán jen remizoval

6. 2. 2011 23:06
Inter Milán - AS Řím 5:3, FC Janov - AC Milán 1:1

Řím - Fotbalisté AC Milán ve 24. kole italské ligy pouze remizovali 1:1 na hřišti FC Janov a jejich náskok v čele tabulky se ztenčil už jen na tři body.

Druhá Neapol totiž doma porazila Cesenu 2:0 i zásluhou osmnáctého gólu Edinsona Cavaniho v sezoně.

Obhájce titulu Inter Milán po výhře 5:3 nad AS Řím ztrácí z třetího místa na lídra už jen pět bodů a má zápas k dobru.

Juventus přerušil sérii proher na hřišti Cagliari
VIDEO Chivu si za boxerský direkt čtyřikrát nezahraje

Milán přitom vedl po Patově gólu a směřoval za výhrou, ovšem Janov, v jehož sestavě znovu nechyběl bývalý hráč Sparty Juraj Kucka, zachránila další lednová posila Floro Flores.

Také Parma se mohla spolehnout na novou posilu. Útočník Amauri, který přišel na hostování z Juventusu, se domácímu publiku představil parádní gólovou střelou přes hlavu. Stačilo to však pouze na remízu 1:1 s Fiorentinou.

Český útočník Libor Kozák sice znovu nastoupil v základní sestavě Lazia, na své dva góly z minulého kola však nenavázal. Tentokrát ho zastoupil Brazilec Hernanes, který precizně zahraným přímým kopem zajistil Laziu remízu 1:1 s Chievem.

Lazio tak přišlo o třetí příčku, na té je Inter. Ten potvrdil zlepšení pod trenérem Leonardem a proti AS Řím si připsal již devátou výhru z posledních deseti soutěžních zápasů. Hlavní zásluhu na tom měl útočník Samuel Eto'o, který dva góly dal a na další přihrál Mottovi.

Inter se však o výhru musel strachovat, přestože vedl již o tři branky a soupeř hrál od 63. minuty bez vyloučeného Burdissa, jenž do Říma přišel právě z Interu. Vučinič s Loriou však i v oslabení snížili na rozdíl jediného gólu a zápas zdramatizovali. Inter však už výhru nepustil, naopak Cambiasso v poslední minutě definitivně rozhodl.

Palermo během pěti minut otočilo nepříznivě se vyvíjející skóre na stadionu Lecce. Ještě v 57. minutě prohrávali hosté 1:2, pak však mířili přesně postupně Pastore, Hernández a Iličič a v 62. minutě bylo rozhodnuto.

Již šestou ligovou porážku za sebou utrpělo Bari, které zůstává nadále na posledním místě tabulky. V duelu s Brescií navíc znovu neskórovalo. V posledních šesti zápasech tak dalo pouhé dva góly.