VIDEO Kozák si podmaňuje Itálii. Dal další dva góly

29. 1. 2011 19:53
Český útočník rozhodl o výhře Lazia nad Fiorentinou 2:0

Praha - Libor Kozák byl hlavní postavou utkání 22. kola italské ligy mezi Laziem Řím a Fiorentinou.

Jednadvacetiletý útočník při svém prvním ligovém zápase, v němž nastoupil v základní sestavě, zařídil výhru Lazia 2:0, když vstřelil obě branky.

Skóre otevřel v 69. minutě gólem z penalty, druhou trefu přidal o čtyři minuty později.

AS v poháru vyřadil Juventus, v semifinále vyzve Inter
Kozák vystřelil Laziu výhru, Inter pod Leonardem válí

Lepší oslavu svého prvního startu od začátku utkání v Serii A, a celkově devátého, by si opavský odchovanec těžko mohl naplánovat.

Dlouho vyrovnanou bitvu rozhodl dvacet minut před koncem, když s jistotou proměnil pokutový kop, který byl nařízen za zákrok právě na něj. O chvíli později přesně si včas naběhl na centr Sculliho a přesnou hlavičkou odpor soupeře definitivně zlomil. Lazio se tak alespoň do neděle posunulo na třetí příčku.

Kozák má na svém kontě už čtyři góly, z nichž hned tři byly vítězné. Přitom ještě na přelomu roku se spekulovalo o jeho hostování v jiném klubu.