Inter poprvé pod Leonardem prohrál, v čele stále AC

23. 1. 2011 23:05
AS Řím - Cagliari 3:0, Udinese - Inter 3:1
Leonardo
Leonardo | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Interu Milán poprvé pod vedením nového trenéra Leonarda zaváhali. V 21. kole italské ligy podlehli 1:3 Udine, které doma nenašlo přemožitele od 19. září a dnes si připsalo šestou výhru v řadě. Inter na pátém místě tabulky ztrácí již devět bodů na vedoucí AC Milán, který vyhrál 2:0 nad Cesenou.

Brazilec Leonardo se trenérské role v milánském velkoklubu ujal na konci roku po odvolaném Rafaelu Benítezovi.

Inter od té doby vyhrál všech pět soutěžních zápasů a pokaždé nastřílel minimálně dva góly. A nic nenasvědčovalo tomu, že by série měla být přerušena, protože se ujal i tentokrát vedení gólem Stankoviče.

Skvělá forma Interu graduje. AS ovládl římské derby

Jenže stoper Zapata společně s kanonýrem Di Natalem, ktrerý si patnáctou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců, skóre rychle otočili. Domizzi pak přidal dvacet minut před koncem pojišťující trefu, která definitivně rozhodla o porážce Interu.

Udine je po nevydařeném úvodu sezony již na dohled pohárovým příčkám a na obhájce titulu Inter ztrácí jen dva body. Český útočník Matěj Vydra se znovu nedostal ani na lavičku náhradníků Udine.

Vedení si upevnil AC Milán, který po dvou remízách znovu naplno bodoval. Postarala se o to posila Cassano, po jehož přihrávce na Ibrahimovice si dal vlastní gól Pellegrino. Cesena se sice snažila o vyrovnání, ale pouhé dvě střely na branku nestačily. Naopak v nastavení přidal druhý gól Ibrahimovic po přihrávce Robinha. Cesena tak spadla do sestupového pásma.

Kucka opět odehrál v Janově celé utkání

Na gól Di Nataleho odpověděl neapolský útočník Cavani, který přesnou trefou a asistencí zařídil výhru 2:0 nad posledním Bari. Uruguayský kanonýr tak ztrácí na střelce Udine jediný zásah. Neapol se dostala na druhé místo tabulky.

Ani český útočník Libor Kozák tentokrát Laziu body nezachránil. Autor vítězného gólu z minulého kola opět přišel na závěrečné minuty, ovšem proti Boloni se neprosadil. Lazio prohrálo 1:2 a venku nezvítězilo od konce října.

Bývalý záložník Sparty Juraj Kucka opět odehrál v dresu Janova celé utkání a podílel se na bezbrankové remíze na půdě Chieva. Janov na výhru čeká již pět zápasů, ve čtyřech z nich neskóroval.

AS vyhrálo doma poosmé v řadě a je druhé

Fotbalisté AS Řím porazili 3:0 Cagliari a na svém stadionu v domácí soutěži vyhráli osmé utkání za sebou.

Francesco Totti
Francesco Totti | Foto: Reuters

Svěřence trenéra Claudia Ranieriho, kteří zůstávají jediným týmem Serie A bez domácí prohry, poslal do vedení po 20 minutách z penalty kapitán Francesco Totti.

V 70. minutě zvýšil záložník Simone Perrotta a skóre uzavřel v nastaveném čase střídající Francouz Jérémy Menez.

Premiéra v roli trenéra Catanie nevyšla Diegu Simeonemu, jehož mužstvo prohrálo v Parmě 0:2 a počtvrté za sebou nezvítězilo. Čtyřicetiletý Argentinec ve středu nahradil u sicilského týmu Marka Giampaola, jenž po vzájemné dohodě na lavičce skončil.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Palermo - Brescia 1:0 (87. Bovo), Parma - Catania 2:0 (57. Candreva, 62. Giovinco), AS Řím - Cagliari 3:0 (22. Totti z pen, 70. Perrotta, 90.+2 Ménez), Udine - Inter Milán 3:1 (21. Zapata, 25. Di Natale, 69. Domizzi - 16. Stankovič), Udine - Inter Milán 3:1 (21. Zapata, 25. Di Natale, 69. Domizzi - 16. Stankovič), Bari - Neapol 0:2 (38. Lavezzi, 87. Cavani), Boloňa - Lazio Řím 3:1 (39. a 90. Di Vaio, 36. Ramirez - 5. Floccari), Chievo - FC Janov 0:0, Fiorentina - Lecce 1:1 (56. Gilardino - 29. Di Michele), Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:0, AC Milán - Cesena 2:0 (45. vlastní Pellegrino, 90.+2 Ibrahimovic).

1. AC Milán 21 13 5 3 37:18 44
2. Neapol 21 12 4 5 32:20 40
3. AS Řím 21 11 5 5 31:24 38
4. Lazio Řím 21 11 4 6 27:21 37
5. Inter Milán 20 10 5 5 33:22 35
6. Juventus Turín 21 9 8 4 35:25 35
7. Palermo 21 10 4 7 34:25 34
8. Udine 21 10 3 8 34:28 33