Liverpool čeká boj o udržení. V lize opět prohrál

12. 1. 2011 23:15
Carling Cup: Arsenal prohrál v Ipswichi
Dva z nich mu dal Fernando Torres
Dva z nich mu dal Fernando Torres | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté pražské Sparty budou mít v únoru jedinečnou možnost, jak porazit slavný Liverpool. Anglický klub se totiž zmítá v krizi, kterou nepamatuje. V dohrávce 19. kola prohrál na půdě nováčka z Blackpoolu a v Premier League mu patří ostudné 13. místo.

Reds prohráli i druhý zápas pod vedení nového lodivoda Kennyho Dalglishe. Přitom všechno vypadalo ze začátku nadějně. Ve 3. minutě totiž poslal hosty do vedení španělský kanonýr Fernando Torres. Blackpool ale velmi rychle vyrovnal a ve druhé půli rozhodl o těsném vítězství.

Džeko: Já a United? Doufám, že pomůžu k titulu Citizens
West Ham o deseti vyhrál úvodní semifinále Carling Cupu

Nováček soutěže se díky třem bodům vyšvihl na deváté místo v tabulce. Liverpool nastoupil v sestavě: Reina - Johnson, Agger, Kelly, Škrtel - Raul Meireles, Lucas, Poulsen (85. N'Gog) - Torres, Jovanovič, Kuijt (76. Shelvey).

Fotbalisté Arsenalu Londýn nestačili v prvním semifinále anglického Carling Cupu na domácí Ipswich a prohráli 0:1. Ani na lavičce náhradníků se tentokrát neobjevil český záložník Tomáš Rosický.