Barca doma utrpěla výhru s Levante, zachránil ji Pedro

2. 1. 2011 23:50
Bilbao - La Coruňa 1:2, FC Barcelona - Levante 2:1
Pedro Rodriguez a Xavi Hernandez
Pedro Rodriguez a Xavi Hernandez | Foto: Reuters

Barcelona - Přestože se na výhru pořádně natrápili, porazili fotbalisté FC Barcelona v 17. kole La Ligy na svém hřišti Levante 2:1.

Ačkoliv Katalánci celých 90 minut bušili do desetičlenné obrany soupeře, víc než dvakrát se prosadit nedokázali. Citelně jim totiž chyběl Messi, který odpočíval stejně jako oba stopeři Puyol a Pique.

Vděčit za výhru může Barca především křídelnímu útočníkovi Pedrovi, který v úvodní čtvrthodince druhého poločasu zajistil svému týmu dvoubrankové vedení.

V 80. minutě však snížil Stuani, a až do konce zápasu se tak Barca o výhru třásla. Mohla ho sice několikrát pojistit, ale ani jednou neuspěla.

Messi: Zlatý míč si nezasloužím. Xavi, nebo Iniesta ano

Barca, která zvítězila v lize popatnácté ze 17 zápasů, tak zvýšila náskok na čele soutěže na pět bodů, druhý Real však v pondělí dohrává kolo v madridském derby na hřišti Getafe. Levante je sedmnácté, s dvoubodovým náskokem na sestupové příčky.

Zápas byl výjimečný pro záložníka Barcy Xaviho, který v dresu Blaugranas odehrál již 549. soutěžní duel, a vyrovnal tak klubový rekord, který držel od konce 80. let Migueli.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Bilbao - La Coruňa 1:2 (86. Llorente - 22. z pen. a 52. Adrian), FC Barcelona - Levante 2:1 (47. a 59. Pedro - 80. Stuani), Gijón - Málaga 1:2 (42. Castro z pen. - 45. Weligton, 59. Apono z pen.), FC Sevilla - Pamplona 1:0 (36. Kanouté), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (28. Aduriz, 90.+2 Mata - 45.+1 vlastní Costa),

20:00 Villarreal - Almería, Zaragoza - San Sebastian, Mallorca - Alicante, Atlético Madrid - Santander,

22:00 Getafe - Real Madrid.

1. FC Barcelona 17 15 1 1 53:10 46
2. Real Madrid 16 13 2 1 39:12 41
3. Villarreal 16 10 3 3 30:14 33
4. Valencie 17 9 4 4 26:20 31
5. Espaňol Barcelona 17 9 1 7 19:24 28
6. Atlético Madrid 16 8 2 6 27:19 26
7. Getafe 16 8 2 6 26:22 26