Arsenal skolil Chelsea. Čech lovil třikrát za 9 minut

av
27. 12. 2010 23:10
Bitva o Londýn: Arsenal - Chelsea 3:1

Praha - Fotbalisté Arsenalu utnuli ve šlágru 19. kola anglické Premier League černou sérii proti londýnskemu rivalovi Chelsea. Po pěti porážkách dokázali na Emirates Stadium tradičního soupeře porazit 3:1. A zvládli to způsobem, který zaslouží respekt.

V sestavě obou týmů se po zranění objevili dva klíčoví záložníci, Cesc Fabregas a Frank Lampard. Branku Chelsea hájil český reprezentant Petr Čech, kapitán reprezentace Tomáš Rosický ale usedl pouze na lavičku Arsenalu.

Gunners se do svého soupeře od prvních minut doslova zakousli a přispendlili ho před jeho velké vápno. Vyloženou šanci měl ale pouze Van Persie, který z deseti metrů vůbec netrefil vysoký míč.

Neporazitelný ManUnited nezastavil ani kat favoritů
Anglická liga odkládá další zápasy. Včetně Liverpoolu
Premier League nadělí fandům šlágr Arsenalu s Chelsea

Chelsea se začala po dvaceti minutách osmělovat a pochopitelně hrozil hlavně Didier Drogba, tedy útočník, který v posledných šesti letech zaznamenal ve vzájemných zápasech třináct gólů. Tentokrát ale nedostal od domácích beků ani centimetr prostoru.

Hlavní tlak si Arsenal schoval do závěru první půle. Nejprve se probíjel k Čechovi aktivní Walcott, z úhlu ale českého brankáře neprostřelil. Jen o chvíli později vytáhl Čech úžasný zákrok. Technická střela Samira Nasriho mířila do horního růžku, Čech ale tygřím skokem vyrazil na roh.

Minutu před pauzou už ale kapituloval. Kanonýři svou klasickou kombinací "na pětníku" vlétli do pokutového území a vznikajícímu závaru učinil přítrž přesnou přízemní ranou defenzivní štít Alex Song - 1:0.

Vynikající Walcott

Do kabin se šlo za těsného stavu, více gólů ale začalo padat hned po přestávce. Druhou půli začal Arsenal opět drtivým tlakem a v 51. minutě dovezl míč až do prázdné branky. Walcott potáhl po pravé straně, sám před Čechem zvolil přihrávku a dobíhající Fabregas bez problémů zvýšil.

A to ještě nebylo všechno. Uběhly pouhé dvě minuty a obrana Chelsea chybovala znovu. Opět si nepohlídala rychlonohého Walcotta, který vypíchl míč jednomu z hostujících obránců, nahrál Fabregasovi, který ho krásnou přihrávkou vyslal do sóla. Walcott si sám před Čechem poradil a prudkou ranou k tyči zvýšil už na hrozivých 3:0.

Nevýrazného Maloudu pak vystřídal hbitý Kakuta a Chelsea se přece jen vzpamatovala. V 58. minutě zahrál Drogba přímý kop precizně na hlavu Ivanoviče, který bez potíží překonal jinak jistého Fabianského.

Chelsea už ztrácí

Jenže to bylo ze strany Blues vše. Naopak otevřená hra hostů byla ideální pro rychlé kontry Arsenalu. Jeden z nich mohl přetavit v definitivní tečku Nasri, ale Čech zasáhl výborně. Arsenal pak zhustil střed hřiště a tlak Chelsea byl pouze platonický. Posledních pět minut si zahrál i Tomáš Rosický.

Chelsea se tak znovu vzdálila šance na obhajobu titulu. Po šestém ligovém utkání v řadě bez vítězství ztrácejí šest bodů na vedoucí Manchester United, který má navíc zápas k dobru. Arsenal se bodově dotáhl na Manchester City a z druhého místa ztrácí na United jen dva body

Arsenal - Chelsea 3:1 (44. Song, 51. Fábregas, 53. Walcott - 57. Ivanovič).

1. Manchester United 17 10 7 0 38:16 37
2. Arsenal 18 11 2 5 37:20 35
3. Manchester City 19 10 5 4 28:16 35
4. Chelsea 18 9 4 5 32:15 31
5. Tottenham 18 8 6 4 27:23 30
6. Bolton 19 7 8 4 32:25 29
7. Sunderland 19 6 9 4 21:20 27