19. 12. 2010 19:30
Neapol - Lecce 1:0, Lazio - Udine 3:2
Fanoušci AS Řím mohou slavit.
Fanoušci AS Řím mohou slavit. | Foto: Reuters

Milán - Překvapivé vítězství 0:1 vybojovalo v sedmnáctém kole Serie A římské AS na stadionu lídra italské nejvyšší fotbalové soutěže AC Milán.

Jedinou branku zápasu totiž vstřelil v 68. minutě Marco Borriello, který je v AS na hostování právě z Milána, a i když se domácí hodně tlačili dopředu, na vyrovnání se nakonec nezmohli.

"Rossoneri" přesto zůstávají v čele Serie A, jejich náskok se ale ztenčil na pouhé tři body. Lazio Řím se na dostřel milánskému velkoklubu dostalo díky domácí výhře nad Udine.

Juventus porazil Lazio a je druhý za milánským AC
Los LM určil šlágr osmifinále: Barca přivítá Arsenal

Tři body přinesl Laziu vlastní gól Kolumbijce Cristiana Zapaty dvě minuty před koncem zápasu. K rozhodujícímu gólu Lazia se výrazně přimíchal český reprezentant do 21 let Libor Kozák. Mladý útočník Lazia přinutil v 88. minutě důrazem v hlavičkovém souboji zadáka Zapatu, aby poslal míč do vlastní sítě.

Tento moment byl vrcholem rušného utkání. Domácí se dostali do vedení už ve druhé minutě po Hernanesově brance. Většinu prvního poločasu však byli lepší hosté - výtečně hrál především kanonýr Antonio Di Natale. Právě on na začátku druhé půle perfektně nacentroval na vyrovnávací trefu Alexisi Sánchezovi.

Lazio však bleskově odpovědělo, zblízka v pádu skóroval nekompromisní ranou pod břevno Giuseppe Biava. K vyrovnání pomohl Udine v 61. minutě domácí brankář Fernando Muslera, jenž uklouzl a nechytil pomalou Denisovu hlavičku ze třinácti metrů.

Zbytek zápasu byl vyrovnaný, v 71. minutě do něj vstoupil také Kozák. A měl velký podíl na konečném vítězství domácího mužstva. Naopak další český útočník Matěj Vydra nebyl ani mezi náhradníky Udine.

Také Neapol drží krok

S Laziem udržela krok také Neapol, jež má po vítězství 1:0 nad Lecce rovněž třiatřicet bodů. Favoritova výhra se však nerodila jednoduše. O vítězství Neapole rozhodl až v závěrečné minutě Edinson Cavani. Útočník z Uruguaye tak znovu předvedl, že je specialistou na góly na poslední chvíli.

V Evropské lize jimi rozhodl o postupu Neapole do vyřazovací části, proti Lecce si v této sezoně připsal už šestý zásah v době od 87. minuty.

Také Juventus mohl mít po 17. kole 33 bodů, protože byl blízko výhře nad Chievem. Domácí však v poslední minutě vyrovnali na konečných 1:1 zásluhou Sergia Pellisiera.

V zápase přitom všechno hrálo pro turínský klub. V prvním poločase přežil penaltu, kterou neproměnil Michele Marcolini. Poté poslal Juventus do vedení Fabio Quagliarella. Jenže pak přišla "Stará dáma" o vyloučeného Manuela Giandonata a potom i o dva body. Na AC Milán jich na čtvrtém místě ztrácí pět. Zdeněk Grygera strávil duel na lavičce náhradníků Juventusu.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Lazio Řím - Udine 3:2 (2. Hernanes, 51. Biava, 88. vlastní Zapata - 50. Sánchez, 61. Dennis), Bari - Palermo 1:1 (54. Masiello z pen. - 45. Iličič), Catania - Brescia 1:0 (34. Maxi Lopéz), Chievo - Juventus Turín 1:1 (90. Pellisier - 31. Quagliarella), Neapol - Lecce 1:0 (90. Cavani), Parma - Boloňa 0:0,