Šlágr kola pro Manchester. Rooney selhal při penaltě

13. 12. 2010 23:00
Manchester United - Arsenal 1:0
Manchester v nové sezoně stále ještě neprohrál
Manchester v nové sezoně stále ještě neprohrál | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United se vyšvihli do čela Premier League, když v dohrávce 17. kola porazili Arsenal 1:0.

O jedinou branku se těsně před přestávkou postaral Pak Či-song. Pojistku mohl z penalty přidat Wayne Rooney, ale mířil vedle.

"Red Devils" vedou ligu o dva body právě před Arsenalem.

Tottenham smírně s Chelsea, Drogba nedal penaltu
VIDEO Seaman je v Guinnessovce. Chytil míč ze 105 metrů
Zápas roku? Kdepak Clásico, dnes se hraje v Manchesteru

Domácí měli sice od počátku převahu, přesto se stejně jako Londýňané rozjížděli pozvolně. Do velké šance se dostal až ve 23. minutě Nani, svou dorážku však napálil těsně vedle tyče.

Přesnější práci už odvedl v závěru prvního poločasu, když posadil svým centrem míč na hlavu Pak Či-songa. Korejský fotbalista jej trochu krkolomě poslal padáčkem za záda mladého gólmana Szczesneho a Manchester vedl.

Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Do druhé půle Arsenal vstoupil s jasnou snahou vyrovnat. Nejblíže nerozhodnému stavu byl v 59. minutě. Nasriho ránu vyrazil Van der Sar před sebe a na Chamakha zívala poloprázdná brána. Do gólové střely se mu však na poslední chvíli vložil jeden z obránců.

Fergusonovi svěřenci se sice stáhli, avšak nadále hrozili z rychlých brejků. Když v nadějných pozicích neuspěli Anderson, Nani a Evra, naskytla se United možnost pokutového kopu za ruku Clichyho. Exekuce se chopil Rooney, jenže po divokém rozběhu poslal míč mimo.

Mužstvo z Londýna, za nějž odehrál 64. minut i český záložník Tomáš Rosický, se však do větší šance již nedostalo, a tak ryšavý útočník svého selhání nakonec tolik litovat nemusel.