Leverkusen přestřílel Hamburk. Dortmund válí dál

12. 12. 2010 20:20
Hamburk - Leverkusen 2:4, Bayern Mnichov - St. Pauli 3:0

Praha - Fotbalisté Dortmundu pokračují v suverenních výkonech, když v 16. kole německé ligy porazili na domácí půdě Brémy 2:0.

Radovali se tak již ze 14 vítězství, z toho sedmého v řadě. Poprvé vybuchl Vestfálský stadion nadšením už v 9. minutě, když otevřel skóre Sahin. Pojistku pak přidal dvacet minut před koncem Kagawa.

Hannover porazil Stuttgart a jde na druhé místo

Tři body na své konto přidal i Leverkusen a posunul se tak na druhé místo. Tým českého obránce Michala Kadlece porazil 4:2 Hamburk, za nějž hraje záložník David Jarolím.

Popáté za sebou vytěžil z domácího prostředí stoprocentní zisk Bayern. Přes jednoznačnou výhru 3:0 nad St. Pauli má stále na nejlepší čtveřici značnou ztrátu. Na jistého podzimního mistra Dortmund dokonce sedmnáct.

Pokles nezastavili fotbalisté Mohuče, kteří doma nestačili na naopak v tabulce stoupající Schalke. V tabulce Mohuč po prohře 0:1 klesla na čtvrté místo.

O vítězství hostů rozhodl ve 30. minutě pohotovou dorážkou Jefferson Farfán. Zajímavostí zápasu byly dvě neproměněné penalty. Nejprve selhal hostující Huntelaar a čtvrt hodiny před koncem mohl vyrovnat mohučský Schürrle. Brankář Neuer ale jeho slabou střelu vyrazil.

Na útočníka Frankfurtu Gekase se v čele tabulky střelců dotáhl Cissé z Freiburgu, který dnes dvěma góly přispěl k výhře 3:0 nad posledním Mönchengladbachem. Trefil se již třináctkrát.