Tottenham smírně s Chelsea, Drogba nedal penaltu

av
12. 12. 2010 19:05
West Ham - ManCity 1:3, Tottenham - Chelsea 1:1

Londýn - Brazilský gólman Tottenhamu Hotspur Heurelho Gomes se stal hrdinou londýnského derby proti Chelsea. A přitom nechybělo mnoho a mohl být největším smolařem.

Tottenham vedl 1:0, když v úvodu českého brankáře Petra Čecha překonal pohotovou střelou ruský útočník Pavljučenko. Ve druhém poločase ale vyrovnal Didier Drogba, který nastoupil až do druhého poločasu. Jeho střelu z úhlu hrubě podcenil právě Gomes a střela doskákala za jeho záda.

Zájem o Beckhama neustává. Lákal ho i Eriksson
Čech je nejlepší na světě, říká před derby gólman Spurs

Běžel už nastavený čas, kdy Gomes školácky ve vápně srazil hostujícího krajana Ramirese a rozhodčí neváhal ani na vteřinu s odpískáním pokutového kopu. Drogbovu tvrdou střelu ale brazilský brankář bravurně vyrazil. V posledních dvou minutách pak Kohouti rozpoutali útočné peklo, strhnout vítězství na svou stranu už ale nedokázali.

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli na stadionu posledního West Hamu 3:1 a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo. Hosté i bez potrestaného nejlepšího střelce týmu Carlose Téveze prodloužili sérii bez porážky na sedm ligových zápasů.

Výrazný podíl na výhře City měl záložník Yaya Touré z Pobřeží slonoviny. Ten nejprve po půlhodině hry poslal hosty do vedení a v 73. minutě si po jeho akci dal vlastní gól brankář Robert Green. V závěru se za hosty ještě trefil střídající záložník Adam Johnson, až minutu před koncem snížil obránce "Kladivářů" James Tomkins.

Aston Villa bodovala po třech zápasech

Domácí záložník Radoslav Kováč i náhradní brankář Marek Štěch zůstali jen na lavičce. Jejich tým vyhrál z posledních jedenácti utkání pouze jednou a pozice trenéra Avrama Granta je ohrožena.

Aston Villa porazila v lokálním derby nováčka West Bromwich 2:1 a po třech zápasech v Premier League bodovala. Svěřenci trenéra Gérarda Houlliera, kteří zvítězili teprve podruhé z posledních jedenácti ligových duelů, s dnešním soupeřem neprohráli pětadvacet let.

Za domácí se trefili záložník Stewart Downing a útočník Emile Heskey, za WBA snížil v závěru Rakušan Paul Scharner.