Arsenal vede Premier League, Chelsea opět selhala

av
5. 12. 2010 20:00
Arsenal - Fulham 2:1, Chelsea - Everton 1:1

Praha - Anglická Premier League má nového lídra. Díky domácímu vítězství nad Fulhamem se do čela tabulky dostal londýnský Arsenal.

Kanonýrům výhru 2:1 vystřílel ve famózní formě hrající francouzský reprezentant Samir Nasri. Tomáš Rosický se objevil v základní sestavě, ve druhé půli ho vystřídal uzdravený Nizozemec Robin van Persie.

United poprvé v sezoně prohráli. Deklasoval je West Ham
Ancelotti: Chelsea z krize vysvobodí Terry a Lampard
Chelsea opět nevyhrála, Berbatov nasázel pět gólů

Arsenal je v čele o bod před Manchesterem, který má ale zápas k dobru. Jeho sobotní utkání na hřišti nováčka Blackpoolu bylo totiž odloženo kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám.

Londýnská Chelsea je v krizi. V domácím zápase proti Evertonu její fotbalisté opět selhali především v koncovce a propadli se v tabulce na třetí místo.

Čechovi roztrhli obočí

Blues dokázali skórovat pouze z pokutového kopu, který ve 42. minutě proměnil Didier Drogba. Jejich neproměněné šance potrestal pět minut před koncem vyrovnávajícím gólem Jermaine Beckford. Chelsea už nevyhrála čtyři utkání v řadě.

Nepříjemnost navíc potkala českého brankáře Petra Čecha. V závěru utkání ho trefil kopačkou do obličeje Australan Tim Cahill. Reprezentační gólman byl sice otřesen, ale po zákroku lékařů, kteří mu ošetřili roztržené obočí, utkání dochytal.

O pouhý bodík za Chelsea je Manchester City, který gólem kanonýra Carlose Tevéze porazil Bolton 1:0. Citizens na svém stadionu neskórovali dva měsíce, malý Argentinec však nemohoucnost prolomil už ve 4. minutě. Ve druhém poločase byl kapitán Manchesteru City střídán, což nesl velmi nelibě a před zraky fanoušků se u autové čáry pohádal s koučem Robertem Mancinim.

Arsenal - Fulham 2:1 (14. a 75. Nasri - 30. Kamara), Birmingham - Tottenham 1:1 (81. Gardner - 19. Bassong), Blackburn - Wolverhampton 3:0 (29. Dunn, 43. Emerton, 55. Nelsen), Chelsea - Everton 1:1 (42. Drogba z pen. - 86. Beckford), Manchester City - Bolton 1:0 (4. Tévez), Wigan - Stoke 2:2 (30. vlastní Collins, 40. Cleverley - 18. Huth, 31. Etherington). Utkání Blackpool - Manchester United bylo odloženo pro nezpůsobilý terén, West Bromwich - Newcastle 3:1 (71. a 89. Odemwingie, 32. Tchoyi - 90. Lövenkrands), Sunderland - West Ham United 1:0 (34. Henderson).