5. 12. 2010 22:57
Serie A: Lazio Řím - Inter Milán 3:1
Biava právě vstřelil úvodní gól do sítě Interu.
Biava právě vstřelil úvodní gól do sítě Interu. | Foto: Reuters

Praha - V italské nejvyšší soutěži pokračuje ve špatných výkonech obhájce titulu a vítěz Ligy mistrů Inter Milán. V předehrávce 15. kola nestačil na Lazio Řím a na čelo už ztrácí deset bodů.

Nad španělským koučem Interu se tak opět rozkývala trenérská židle, kterou zastavil vítězstvím v Lize mistrů nad Twente Enschede minulý týden a víkendovou výhru 5:2 nad Parmou v lize.

Milánský Inter odvrátil krizi pěti góly, AC má jen bod
Inter v Serii A opět prohrál, s Benítezem se kýve židle

Inter nevyhrál pátý ze šesti posledních ligových duelů. Naopak Lazio se díky výhře udrželo na druhé pozici tři body za AC Milán..

Lazio, na jehož lavičce strávil celé utkání český útočník Libor Kozák, dostal do vedení Biava, který zužitkoval závar před brankou soupeře. Rozhodující gól pak zaznamenal Zárate, jenž přesprintoval obránce a přehodil brankáře. Na výhře Lazia už nic nezměnilo ani snížení Panděva.Inter prohrál v 15 kolech už čtyřikrát, což je stejně jako za celý minulý ročník.

AC Milán rozhodl svůj zápas s Brescií už v prvním poločase. Už ve 4. minutě se prosadil svým prvním gólem v dresu Rossoneri ghanský záložník Kevin-Prince Boateng. Další trefy přidali střelci Robinho a Ibrahimovič. Marek Jankulovski strávil zápas na tribuně.

Na třetím místě Serie A se zatím drží Juventus Turín, který sice v týdnu vypadl z Evropské ligy, ovšem na domácí ligové scéně se mu nebývale daří. V neděli vyhrál 1:3 v Catanii a drží si šestibodový odstup za AC Milán.

Naopak AS Řím měl nepříjemné starosti ve Veroně s místním Chievem. Vedli sice 2:0, když se dvakrát v první půli trefil brazilský záložník Fábio Simplício. Po přestávce ale vyrovnali Moscardelli a Granoche. V závěru byl vyloučen hostující De Rossi, na dělběbodů se ale už nic nezměnilo.

Výsledky 15. kola Serie A

Lazio Řím - Inter Milán 3:1 (26. Biava, 52. Zárate, 89. Hernanes - 74. Panděv), Chievo - AS Řím 2:2 (61. Moscardelli, 83. Granoche - 26. a 44. Fábio Simplício), AC Milán - Brescia 3:0 (4. Boateng, 28. Robinho, 31. Ibrahimovic), Cesena - Boloňa 0:2 (31. Di Vaio, 87. Britos), Fiorentina - Cagliari 1:0 (52. Mutu), Lecce - FC Janov 1:3 (45. Ofere - 55. Toni, 76. Ranocchia, 90. Rossi), Parma - Udine 2:1 (24. z pen. a 56. Crespo - 35. Di Natale), Sampdoria Janov - Bari 3:0 (56. a 61. Guberti, 17. Pazzini z pen.), Catania - Juventus Turín 1:3 (37. Morimoto - 44. a 58. Quagliarella, 35. Pepe).

1. AC Milán 15 10 3 2 26:12 33
2. Lazio Řím 15 9 3 3 20:12 30
3. Juventus Turín 15 7 6 2 29:15 27
4. Neapol 14 7 3 4 23:17 24
5. Palermo 14 7 2 5 25:19 23
6. Inter Milán 15 6 5 4 20:14 23
7. Sampdoria Janov 15 5 8 2 18:12 23
8. AS Řím 15 6 5 4 20:20 23