Chelsea opět nevyhrála, Berbatov nasázel pět gólů

28. 11. 2010 19:05
Newcastle - Chelsea 1:1, Tottenham - Liverpool 2:1
Výkon, jaký předvedl Dimitar Berbatov, se jen tak nevidí
Výkon, jaký předvedl Dimitar Berbatov, se jen tak nevidí | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu vyhráli i díky asistenci Tomáše Rosického v anglické lize na hřišti Aston Villy 4:2 a pojistili si třetí místo v tabulce.

Rosický, který v záloze hostů od začátku nahradil zraněného kapitána Ceska Fábregase, našel v 56. minutě přesnou přihrávkou mezi obránci marockého útočníka Marvana Šammacha. Nejlepší střelec Arsenalu prostrčil míč pod padajícím brankářem Bradem Friedelem a připsal si desátou soutěžní branku v sezoně.

Van der Sara by měl v Manchesteru nahradit Lindegaard
Rosický dle Wengera patří do ideálního kádru Arsenalu

Před ním se už v prvním poločase trefili ofenzivní záložníci Andrej Aršavin a Samir Nasri, za domácí v druhé půli dvakrát snížil obránce Ciaran Clark. Vítězství "Kanonýrů" tak definitivně pojistil až v nastaveném čase Jack Wilshere svým premiérovým zásahem v domácí soutěži.

Svěřenci Arséna Wengera vyhráli v Premier League čtvrtý venkovní zápas za sebou a částečně tak odčinili dvě poslední ztráty s Tottenhamem a Bragou v Lize mistrů. V birminghamském Villa Parku Arsenal v lize neprohrál od prosince 1998.

Fantastický Berbatov

Bulharský útočník Manchesteru United Dimitar Berbatov vstřelil pět branek v utkání anglické fotbalové ligy proti Blackburnu. Ten si nakonec ze stadionu Old Trafford odvezl debakl 1:7.

Devětadvacetiletý Berbatov se stal teprve čtvrtým hráčem v historii Premier League, který se dokázal v jednom utkání trefit pětkrát. Před ním to dokázali Jermain Defoe, Alan Shearer a Andy Cole.

Manchester se díky vítězství udržel v čele ligy, navíc zvýraznil náskok. Chelsea totiž nedokázala zvítězit v Newcastlu. Na brzký gól anglického reprezentanta Carrolla sice odpověděl gólem do šatny Salomon Kalou, to však bylo ze strany Blues vše.

Fotbalisté Chelsea v Premier League nevyhráli potřetí za sebou a počtvrté z posledních pěti zápasů. V tabulce se tak na ně dotáhl Arsenal, který je třetí jen kvůli horšímu skóre.

Na pátém místě se udržel londýnský Tottenham, když otočil domácí utkání s Liverpoolem. Hosty dostal do vedení slovenský stoper Škrtel, tentýž hráč však ve druhé půli vlastencem srovnal. Rozhodl až v samotném závěru Aaron Lennon.