Inter v Serii A opět prohrál, s Benítezem se kýve židle

21. 11. 2010 23:15
Neapol - Boloňa 4:1, Chievo - Inter Milán 2:1
Zlatan právě rozhodl.
Zlatan právě rozhodl. | Foto: Reuters

Milán - Inter Milán je v krizi. Ve 13. kole italské Serie A prohrál na hřišti Chieva a v tabulce už ztrácí devět bodů na vedoucí AC.

Již několikátý nepříznivý výsledek v řadě zřejmě ukončí angažmá španělského kouče Rafy Beníteze na lavičce italského velkoklubu.

VIDEO Ibrahimovič poslal Materazziho do nemocnice
Milánské derby vyhrálo AC. Inter nevyužil přesilovku
Benítez má nůž na krku, Inter už oslovil Trapattoniho

Prezident klubu Massimo Moratti totiž v týdnu dal Benítezovi ultimátum. Tým měl porazit Chievo a v Lize mistrů Twente Enschede.

Dařilo se naopak Juventusu, který vyhrál v Janově s místním FC 2:0 a poskočil na čtvrté místo tabulky.

O svém vítězství rozhodla "Stará dáma" během pěti minut prvního poločasu. Nejprve si dal vlastní gól domácí brankář Eduardo a o pět minut později zvýšil Srb Miloš Krasič.

Fotbalisté AC Milán už v sobotu doma porazili Fiorentinu 1:0 a pojistili si vedoucí příčku v tabulce.

O těsném vítězství rozhodl v závěru prvního poločasu švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který se do míče opřel akrobaticky přes hlavu.

Prosadil se pošesté z posledních sedmi ligových zápasů - před týdnem rozhodl i milánské derby s Interem také jediným gólem.

Vydra opět jen na tribuně

AC vede tabulku o čtyři body před druhým Laziem Řím, které má nedělní zápas k dobru. Celé utkání znovu proseděl jen na lavičce český levý bek Marek Jankulovski, s nímž seděl na lavičce i hvězdný Brazilec Ronaldinho a do hry zasáhl až na poslední minuty.

Trenér Massimiliano Allegri ho trestal za čtvrteční pozdní návrat z baru.

V druhém sobotním zápase zvítězil AS Řím nad Udine 2:0 a posedmé za sebou neprohrál. V tabulce vyšplhal již na třetí příčku. V týmu hostů znovu nebyl ani mezi náhradníky Matěj Vydra.

Na třetí místo před Juventus se ve večerním utkání vrátila Neapol vysokým vítězstvím nad Boloňou. Na výsledku 4:1 měl lví podíl autor dvou branek, slovenský středopolař Marek Hamšík.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

AS Řím - Udine 2:0 (24. Menez, 56. Borriello), AC Milán - Fiorentina 1:0 (45. Ibrahimovic), FC Janov - Juventus Turín 0:2 (17. vlastní Eduardo, 23. Krasič), Brescia - Cagliari 1:2 (20. Caracciolo z pen. - 63. Matri, 66. Conti), Catania - Bari 1:0 (82. Terlizzi), Cesena - Palermo 1:2 (24. Bogdani - 11. Iličič, 51. Miccoli), Chievo - Inter Milán 2:1 (29. Pellissier, 82. Moscardelli - 90.+2 Eto?o), Lecce - Sampdoria Janov 2:3 (72. Di Michele, 83. Diamoutene - 8., 40. z pen. a 88. Pazzini), Parma - Lazio Řím 1:1 (23. Crespo - 45.+3 vlastní Antonelli), Neapol - Boloňa 4:1 (36. a 48. Hamšík, 3. Maggio, 74. Cavani - 68. Meggiorini).

1. AC Milán 13 9 2 2 22:11 29
2. Lazio Řím 13 8 2 3 16:10 26
3. Neapol 13 7 3 3 22:14 24
4. Juventus Turín 13 6 5 2 25:13 23
5. AS Řím 13 6 4 3 17:15 22
6. Inter Milán 13 5 5 3 14:9 20
7. Palermo 13 6 2 5 22:18 20
8. Sampdoria Janov 13 4 7 2 14:11 19