Barcelona i Real nadělovali, Ujfaluši přihrál na gól

22. 11. 2010 23:00
San Sebastian - Atletico 2:4, Villareal - Valencia 1:1
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Praha - Do Vánoc sice zbývá ještě něco přes měsíc, fotbalisté Almerie si však už svou nadílku užili. V zápase 12. kola španělské Primera Division doma dostali osm gólů od slavné Barcelony.

Už od začátku se měli domácí obránci co ohánět a brankář Diego Alves záhy pochopil, že na tenhle zápas do smrti nezapomene.

Výhru Realu v Gijónu vystřelil až v závěru Higuaín
Barcelona proti Villarealu nezaváhala a je v čele ligy
Mourinho se Barcy dočká. Na tribuně bude jen dva zápasy

V 17. minutě dostal Barcu do vedení Messi a za dvě minuty přidal další gól Iniesta. A to zdaleka nebylo všechno. Domácí kapitán Acasiete si dal vlastní gól a do poločasu zvýšili na hrozivých 0:5 Pedro a znovu Messi.

Trenér Barcelony Josep Guardiola do druhé půle prostřídal základní sestavu, ale Almerii se neulevilo. Zejména mladý Bojan Krkič se snažil dokázat, že si zaslouží víc šanců v nabitém kádru španělského mistra.

V závěrečné půlhodině stihl dát dvě branky. Při obou mu asistoval držitel Zlatého míče Lionel Messi, který zároveň dokonal svůj hattrick.

Také Real naděloval

Barcelona vysokým vítězstvím vyrovnala svůj vlastní rekord, nejvyšší vítězství na půdě soupeře. Stejným skóre vyhráli jen v roce 1959 na půdě Las Palmas. O osm branek naposledy zvítězili před čtrnácti lety doma proti Logroňés.

Vysoké vítězství si připsal i Real Madrid a udržel se v čele tabulky. Bilbao si ze stadionu San Bernabeu odvezl pětigólový příděl. Tři góly vstřelil Cristiano Ronaldo, po gólu přidali Higuaín a Sergio Ramos.

V dalším zápase Villareal remizoval s Valencií 1:1. Na gól hostujícího Adurize ve druhé půli odpověděl Ital Rossi.

Výborného výsledku dosáhli hráči Atletica Madrid, který v San Sebastianu nastříleli čtyři góly v posledních dvaceti minutách. Dvěma góly rozhodl o třech bodech pro hosty argentinský kanonýr Agüero.

V sestavě Atlética se objevil český obránce Tomáš Ujfaluši a připsal si přihrávku na gól.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Villarreal - Valencie 1:1 (73. Rossi - 21. Aduriz), Almería - FC Barcelona 0:8 (17., 37. a 67. Messi, 62. a 73. Krkic, 19. Iniesta, 27. vlastní Ariadela, 35. Pedro), Real Madrid - Athletic Bilbao 5:1 (30., 62. a 90. z pen. Ronaldo, 19. Higuaín, 57. Ramos z pen. - 40. Llorente), Espaňol Barcelona - Alicante 3:0 (15. Verdú, 81. Osvaldo z pen, 90.+1 L. García z pen.), La Coruňa - Málaga 3:0 (22. Adrián z pen., 30. Colotto, 83. Álvarez), Levante - Santander 3:1 (24. a 28. Caicedo, 44. Stuani - 88. Lacen), Pamplona - Gijón 1:0 (54. Masoud), FC Sevilla - Mallorca 1:2 (36. Pereira, 90. Webó - 88. Luís Fabiano), San Sebastian - Atlético Madrid 2:4 (13. Llorente, 86. Rivas - 80. a 82. Agüero, 71. Forlán, 90.+4 Simao z pen.), Getafe - Zaragoza 1:1 (48. Colunga z pen. - 33. Bertolo).

1. Real Madrid 12 10 2 0 33:6 32
2. FC Barcelona 12 10 1 1 33:8 31
3. Villarreal 12 7 3 2 23:12 24
4. Espaňol Barcelona 12 7 1 4 12:13 22
5. Valencie 12 6 3 3 17:12 21
6. Atlético Madrid 12 6 2 4 20:14 20
7. FC Sevilla 12 6 2 4 19:19 20
8. Mallorca 12 5 3 4 13:13 18