Milánské derby vyhrálo AC. Inter nevyužil přesilovku

14. 11. 2010 23:11
Inter Milán - AC Milán 0:1, Palermo - Catania 3:1
Zlatan Ibrahimovič derby rozhodnul už v 5. minutě
Zlatan Ibrahimovič derby rozhodnul už v 5. minutě | Foto: Reuters

Řím - Ostře sledované milánské derby ovládli fotbalisté AC, kteří díky Ibrahimovicově penaltě porazili mistrovský Inter 1:0 a vrátili do čela italské ligy s bodovým náskokem před Laziem Řím. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze nevyužili v zápase ani půlhodinovou přesilovku, potřetí za sebou v domácí soutěži nevyhráli a klesli na páté místo.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic, který před nepovedeným barcelonským angažmá strávil tři sezony v Interu, rozhodl zápas suverénně proměněným pokutovým kopem už v páté minutě. Tradičně vyhecované střetnutí ovlivnila 60. minuta, ve které byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce AC Ignacio Abate. Jeho spoluhráči však těsný náskok udrželi a v Serii A vyhráli posedmé z posledních osmi utkání.

Juventus remizoval s AS Řím a je čtvrtý v Serii A

Lazio porazilo třetí Neapol 2:0 a jeho hráči v domácí soutěži po dvou zápasech bodovali a skórovali. Naopak Neapol poprvé v sezoně prohrála na soupeřově půdě a přerušila svou třízápasovou vítěznou sérii bez inkasovaného gólu.

Obě branky zaznamenali na Olympijském stadionu útočníci. Skóre otevřel v 15. minutě Argentinec Mauro Zárate, náskok pojistil po hodině hry Sergio Floccari. Český útočník Lazia Libor Kozák nebyl ani na lavičce.

Palermo, které se v příštím utkání Evropské ligy střetne s pražskou Spartou, porazilo v sicilském derby Catanii 3:1. Díky hattricku Argentince Javiera Pastoreho se tak posunulo na sedmou příčku. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník se poprvé trefil v 33. minutě, další branku přidal dvě minuty po přestávce a skóre uzavřel pět minut před koncem. Se sedmi ligovými brankami je nejlepším střelcem týmu.

Tří branky v tomto kole zaznamenal také nejlepší střelec loňského ročníku Antonio Di Natale, jenž pomohl Udine k jasné domácí výhře 4:0 nad nováčkem z Lecce. Di Natale vstřelil čistý hattrick během půlhodiny v úvodním poločasu. Další útočník Udine Matěj Vydra nebyl k zápasu nominován.