9. 11. 2010 23:05
Stoke - Birmingham 3:2, Tottenham - Sunderland 1:1
Fotbalisté Tottenhamu spílají sudímu Marku Clattenburkovi
Fotbalisté Tottenhamu spílají sudímu Marku Clattenburkovi | Foto: Reuters

Praha - Zatímco při své premiérové účasti v Lize mistrů vedou fotbalisté Tottenhamu základní skupinu, když si připsali i výhru nad obhájcem titulu z Interu Milán, v Premier League jim to to v poslední době nejde.

Z posledních čtyř zápasů uhráli svěřenci Harryho Redknappa jen dva body.

Po sobotní prohře 2:4 na hřišti Boltonu doma jen remizovali se Sunderlandem (1:1).

Drogba se na dovolené nakazil malárií, ale bude hrát
Muž dvojí tváře: Balotelli se předvedl góly i červenou
Arsenal padl s Newcastlem, Liverpool zaskočil Chelsea
Manchester United vyhrál gólem z třetí minuty nastavení

Kohouty dostal do vedení v 64. minutě nizozemský záložník Rafael van der Vaart, nejlepší střelec týmu, který skóroval ve všech šesti domácího zápasech od letního příchodu na White Hart Lane.

O tři minuty později však vyrovnal ghanský útočník Sunderlandu Asamoah Gyan, který vstřelil třetí gól v posledních dvou zápasech.

Tottenham se tak v tabulce posunul na páté místo, Sunderland je jen kvůli horšímu skóre šestý.

Stoke zlomilo sérii čtyř proher v řadě

Ve druhém předehrávaném zápase 12. kola porazili fotbalisté Stoke na svém hřišti 3:2 Birmingham. Přestože hosté dvěma góly v rozpětí dvou minut srovnali v 76. minutě na 2:2, vítězný gól Stoke zaznamenal pět minut před koncem Dean Whitehead.

Stoke, které výhrou přerušilo sérii čtyř porážek v řadě, se tak v tabulce posunulo na patnácté místo o bod před svého soupeře, který naopak klesl na 17. příčku.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Stoke - Birmingham 3:2 (44. Huth, 71. Fuller, 85. Whitehead - 74. Fahey, 76. Jerome), Tottenham - Sunderland 1:1 (64. Van der Vaart - 67. Gyan).

1. Chelsea 11 8 1 2 27:5 25
2. Manchester United 11 6 5 0 24:13 23
3. Arsenal 11 6 2 3 22:11 20
4. Manchester City 11 6 2 3 15:10 20
5. Newcastle 11 5 2 4 20:14 17
6. Tottenham 12 4 4 4 14:15 16
7. Sunderland 12 3 7 2 12:13 16
8. Bolton 11 3 6 2 17:16 15