Rekordman Del Piero zařídil výhru Juve nad AC Milán

31. 10. 2010 17:11
V čele soutěže je nadále římské Lazio
Alessandro del Piero bojuje o míč
Alessandro del Piero bojuje o míč | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru 9. kola italské ligy AC Milán 2:1. Ten v domácí soutěži přerušil čtyřzápasovou vítěznou sérii a na svém hřišti poprvé v sezoně prohrál.

Vítěznou branku vstřelil brzy šestatřicetiletý útočník Juventusu Alessandro Del Piero, který se tak stal nejlepším ligovým střelcem v historii klubu a 179. zásahem překonal legendu padesátých let Giampiera Bonipertiho.

Inter vyhrál v Janově a jde na druhé místo před AC
Potvrzeno: Pavel Nedvěd vstoupil mezi šéfy Juventusu

Skóre na San Siru otevřel ve 24. minutě útočník Fabio Quagliarella, v 65. minutě Del Piero zdvojnásobil vedení "Staré dámy", které znovu chyběl zraněný krajní bek Zdeněk Grygera. Domácí sice osm minut před koncem snížili zásluhou švédského forvarda Zlatana Ibrahimovice, ale na body už nedosáhli.

V prvním sobotním utkání vyhrálo AS Řím nad Lecce 2:0 a udrželo si domácí ligovou neporazitelnost. Tým z hlavního města díky brankám Nicoláse Burdissa a Mirka Vučiniče z druhého poločasu zvítězil v Serii A podruhé z posledních tří utkání a možná zažehnal krizi z úvodu sezony.

Radost z výhry však kazí domácím vyloučení kapitána Franceska Tottiho, který v závěru utkání dostal společně s Rubénem Oliverou červenou kartu za vzájemný konflikt a příští týden přijde o římské derby s Laziem.

Lazio náskok v čele neztratilo

Právě Lazio si díky nedělnímu vítězství 0:1 v Palermu zvýšilo svůj náskok v čele italské ligy již na čtyři body. Pátou výhru v lize za sebou trefil Římanům z přímého kopu brazilský obránce André Diás.

Naopak sicilský celek, který je soupeřem Sparty v základní skupině Evropské ligy, prohrál již potřetí za sebou a nedokázal se prosadit proti Laziu ani přesto, že posledních dvanáct minut hrál přesilovku.