25. 10. 2010 23:15
Neapol - AC Milán 1:2, Lazio - Cagliari 2:1
Zlatan Ibrahimovič zvyšoval v 72. minutě na 2:0
Zlatan Ibrahimovič zvyšoval v 72. minutě na 2:0 | Foto: Reuters

Neapol - Fotbalisté AC Milán vyhráli v Neapoli 2:1 a posunuli se v tabulce na druhé místo o dva body za vedoucí Lazio Řím. O branky vítězů se postaraly ofenzivní hvězdy Robinho a Ibrahimovic.

Milánský velkoklub se dostal do vedení po 22 minutách, když Robinho zužitkoval přihrávku Massima Odda. Domácí hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Pazienzy a od 72. minuty už museli dotahovat dvoubrankové manko. V oslabení se jim podařilo alespoň snížit zásluhou Lavezziho.

Překvapivou pozici lídra si v italské lize upevnilo Lazio Řím výhrou nad Cagliari. Naplno bodovalo pošesté z posledních sedmi zápasů. Český útočník Libor Kozák nebyl ani na lavičce Lazia.

Obhájce titulu Inter podruhé za sebou doma jen remizoval, tentokrát 1:1 se Sampdorií Janov. Alespoň bod mu zachránil až deset minut před koncem Samuel Eto'o. Pro kamerunského kanonýra to byl již 13. gól v jedenácti soutěžních zápasech této sezony v dresu Interu.

AS Řím získal první body na soupeřově hřišti v sezoně. Úřadující vicemistr remizoval 0:0 na půdě Parmy, které ani bod nepomohl k posunu z posledního místa.

V Římě protestovali fanoušci konzumováním baget

Zápas začal nezvyklým protestem domácích fanoušků. Těm se nelíbí, že zápas musel začínat již ve 12:30, a tak na protest začali s úvodním hvizdem hromadně jíst sendviče a bagety.

Chtěli tak dát najevo, že v době oběda by se fotbal hrát neměl, zvláště pokud svaz chce, aby na zápasy chodily celé rodiny.

S nepopulární změnou začátku nedělního programu ve 12:30 nesouhlasí ani většina hráčů, trenérů, a dokonce i Vatikán, jelikož čas zápasů koliduje s nedělní mší.

Bezbrankovou remízu uhrál i Juventus v Boloni. Chyběl u toho zraněný český obránce Zdeněk Grygera, i bez něj však Juventus v lize potřetí za sebou neinkasoval.

Palermo prohrálo i na hřišti Udine

Fotbalisté Udine si připsali třetí výhru po sobě. Soupeře Sparty v Evropské lize Palermo zdolali 2:1, i když hráli od 64. minuty v oslabení bez vyloučeného Cody.

Palermo, které v týdnu doma prohrálo s CSKA Moskva 0:3, dokázalo v početní převaze jen snížit zásluhou Pinilly.

Udine se po pokaženém vstupu do sezony dostalo ze dna tabulky. Znovu u toho nebyl český útočník Matěj Vydra, který se nedostal ani mezi náhradníky.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Fiorentina - Bari 2:1 (34. Donadel, 82. Gilardino - 90.+1 Parisi), Parma - AS Řím 0:0, Boloňa - Juventus Turín 0:0, Chievo - Cesena 2:1 (31. Cesar, 90. Théréau - 45. vlastní Guana), FC Janov - Catania 1:0 (68. Rossi), Lazio Řím - Cagliari 2:1 (22. Floccari, 53. Mauri - 59. Matri), Lecce - Brescia 2:1 (54. Ofere, 61. Di Michele - 19. Caracciolo), Udine - Palermo 2:1 (9. Benatia, 54. Di Natale z pen. - 83. Pinilla), Inter Milán - Sampdoria Janov 1:1 (80. Eto'o - 62. Guberti), Neapol - AC Milán 1:2 (78. Lavezzi - 22. Robinho, 72. Ibrahimovic).

1. Lazio Řím 8 6 1 1 12:6 19
2. AC Milán 8 5 2 1 13:6 17
3. Inter Milán 8 4 3 1 10:4 15
4. Chievo 8 4 1 3 11:9 13
5. Juventus Turín 8 3 3 2 16:9 12
6. Neapol 8 3 3 2 14:11 12
7. Palermo 8 3 2 3 15:12 11
8. Sampdoria Janov 8 2 5 1 10:8 11