Villarreal porazil Atlético a vrátil se na druhé místo

24. 10. 2010 23:00
Villarreal - Atlético 2:0, Sevilla - Bilbao 4:3
Villarreal připsal si šestou výhru z posledních sedmi zápasů
Villarreal připsal si šestou výhru z posledních sedmi zápasů | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid deklasovali v osmém kole španělské ligy Santander doma 6:1 i díky čtyřem gólům Cristiana Ronalda a upevnili si vedení v tabulce.

Tu v současné době vedou o bod před Villarrealem, který doma porazil 2:0 Atlético Madrid i s Tomášem Ujfalušim v sestavě a připsal si šestou výhru z posledních sedmi zápasů.

Stejně bodů jako Villarreal má mistrovská Barcelona, která zdolala poslední Zaragozu na jejím hřišti 2:0 po brankách Lionela Messiho.

V tabulce čtvrtá Valencie naopak prohrála doma s Mallorkou a po druhé porážce za sebou ztrácí na vedoucí Real už čtyři body. O bod za Valencií je barcelonský Espaňol, který doma porazil 2:1 Levante, o další bod zpět je po Sevilla.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha, kteří v domácí soutěži zůstávají jediným neporaženým celkem, potvrdili výbornou formu a popáté za sebou v soutěžním zápase zvítězili s celkovým skóre 19:3.

Cristiano Ronaldo se trefil do branky Santanderu hned čtyřikrát
Cristiano Ronaldo se trefil do branky Santanderu hned čtyřikrát | Foto: Reuters

Hráči "Bílého baletu" rozhodli o výsledku už v první půlhodině, ve které na stadionu Santiaga Bernabeua nasázeli odevzdanému outsiderovi tři branky ze tří střel. Skóre otevřel po deseti minutách argentinský útočník Gonzálo Higuaín, další dva zásahy přidal Cristiano Ronaldo.

Hvězdný Portugalec pokračoval ve svém představení i v druhém poločase. Nejprve dvě minuty po přestávce uzavřel hattrick a za osm minut se z penalty trefil v zápase počtvrté, což se mu povedlo poprvé v seniorské kategorii.

Nejdražší hráč světa se s devíti ligovými brankami osamostatnil v čele tabulky střelců.

Debakl Santanderu zakončil po hodině hry šestým gólem německý záložník Mesut Özil, čestným úspěchem snížil v 73. minutě tečovanou střelou Senegalec Papa Kouli Diop.

Messiho neubránil ani Jarošík

Třiadvacetiletá argentinská hvězda Messi navázala na středeční vystoupení z Ligy mistrů proti Kodani a během týdne vstřelila čtyři branky.

Katalánský velkoklub sice vyhrál v domácí soutěži i čtvrtý zápas na půdě soupeře, ale na jeho hře byla znovu citelně znát absence zraněného špílmachra Xaviho.

Lionela Messiho neuhlídal ani obránce Zaragozy Jiří Jarošík
Lionela Messiho neuhlídal ani obránce Zaragozy Jiří Jarošík | Foto: Reuters

Trápícím se domácím, kteří v třetím ligovém zápase za sebou dostali červenou kartu, nepomohl k premiérové výhře v sezoně ani návrat obránce Jiřího Jarošíka po jednozápasovém disciplinárním trestu.

Poprvé se Messi trefil tři minuty před přestávkou, po Villově nahrávce potrestal chybu domácí obrany přesnou střelou k tyči.

Zaragoze se nepovedl ani start do druhého poločasu a už po dvou minutách byl vyloučen argentinský záložník Leonardo Ponzio za facku Danimu Alvesovi.

Početní výhodu potrestal Messi druhým zásahem v 66. minutě, když si nekompromisní dorážkou po nechtěné Jarošíkově "narážečce" připsal pátý ligový gól.

Sevilla se po přestřelce s Bilbaem posunula na 6. místo

Kanonýři Luis Fabiano a Frederic Kanouté zajistili fotbalistům Sevilly výhru 4:3 nad Bilbaem. O zisk tří bodů se však domácí museli strachovat až do úplného konce, přestože vedli již o tři branky.

Sevillu dovedla k výhře nad Bilbaem útočná dvojice Kanoute - Fabiano
Sevillu dovedla k výhře nad Bilbaem útočná dvojice Kanoute - Fabiano | Foto: Sport

Za poražené se dvakrát prosadil španělský reprezentant Fernando Llorente, který se trefil již pošesté v sezoně.

Sevilla napravovala minulou porážku s Gijónem a vedla si velmi dobře. Luis Fabiano dvěma góly a Kanouté z penalty jí zajistili tříbrankový náskok a vypadalo to na pohodové vítězství.

Jenže hned dvě minuty po třetí brance dostal červenou kartu stoper Navarro a Bilbao přesilovou hru využilo.

Llorente dvěma góly během tří minut snížil, ovšem krátce nato definitivně rozhodl z další penalty Kanouté. Gabilondo znovu jen snížil.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Zaragoza - FC Barcelona 0:2 (42. a 66. Messi), Real Madrid - Santander 6:1 (15., 27., 47. a 55. z pen. Ronaldo, 10. Higuaín, 63. Özil - 73. Diop), Valencie - Mallorca 1:2 (35. Soldado z pen. - 7. z pen. a 27. Castro), Almería - Alicante 1:1 (83. Ulloa - 37. Valdez), Espaňol Barcelona - Levante 2:1 (13. Datolo, 80. Callejon - 83. Stuani), Getafe - Gijón 3:0 (9. Boateng, 51. Colunga z pen., 60. Marcano), Pamplona - Málaga 3:0 (3. Nekúnam, 37. Šodžaí, 55. Aranda), FC Sevilla - Bilbao 4:3 (35. a 62. Luis Fabiano, 45. a 80. obě z pen. Kanouté - 74. a 77. Llorente, 90. Gabilondo), Villarreal - Atlético Madrid 2:0 (9. Cani, 52. Rossi).

1. Real Madrid 8 6 2 0 22:4 20
2. Villarreal 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Barcelona 8 6 1 1 14:6 19
4. Valencie 8 5 1 2 13:8 16
5. Espaňol Barcelona 8 5 0 3 8:10 15
6. FC Sevilla 8 4 2 2 14:11 14
7. Getafe 8 4 1 3 14:10 13
8. Atlético Madrid 8 4 1 3 12:9 13