16. 10. 2010 19:59
AC Milán - Chievo 3:1, AS Řím - Janov 2:1
Brazilec Pato v utkání vstřelil dvě branky.
Brazilec Pato v utkání vstřelil dvě branky. | Foto: Reuters

Milán - Poprvé v této sezoně se do čela italské Serie A propracovalo milánské AC, když v sobotu porazilo na vlastním hřišti 3:1 Chievo a nyní má jednobodový náskok před druhým Laziem a tří bodů před městským rivalem Interem.

Oba tyto týmy ale mají ještě své zápasy sedmého kola k dobru, stejně jako Neapol, která by se v případě tříbodového zisku také mohla na AC dotáhnout.

O všechny branky v zápase AC Milán s Chievem se postarali domácí útočníci: nejprve vstřelil dvě branky brazilský útočník Pato, poté pomohl soupeři ke snížení vlastencem Zlatan Ibrahimovič, a následně v 90. minutě na definitivních 3:1 upravil svým prvním gólem v Serii A Robinho.

Tradiční derby Interu s Juventusem skončilo bez branek
AC vyhrálo v Parmě, Vydra si za Udine opět nezahrál
Ibrahimovič skolil Janov, Inter poprvé v sezoně prohrál

V druhém sobotním utkání italské ligy uhrálo teprve druhou výhru v sezoně AS Řím, které doma porazila FC Janov 2:1. Vítěznou branku zápasu vstřelil v 53. minutě Matteo Brighi. Oba soupeři nyní mají shodně osm bodů.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

AC Milán - Chievo 3:1 (18. a 30. Pato, 90.+3 Robinho - 70. vlastní Ibrahimovic), AS Řím - FC Janov 2:1 (34. Boriello, 53. Brighi - 78. Rudolf)

1. AC Milán 7 4 2 1 11:5 14
2. Lazio Řím 6 4 1 1 8:5 13
3. Inter Milán 6 3 2 1 8:3 11
4. Neapol 6 3 2 1 12:8 11
5. Chievo 7 3 1 3 9:8 10
6. Brescia 6 3 0 3 7:8 9
7. Juventus Turín 6 2 2 2 12:9 8
8. Palermo 6 2 2 2 10:9 8