Kolo překvapení pokračuje, ztratil i Manchester United

26. 9. 2010 17:03
Bolton Wanderers - Manchester United 2:2
United zůstávají s Fulhamem jedinými neporaženými týmy Premier League.
United zůstávají s Fulhamem jedinými neporaženými týmy Premier League. | Foto: Reuters

Bolton - Prubířským kamenem, na kterém ztroskotaly všechny týmy takzvané "Velké čtyřky" se stalo šesté kolo anglické fotbalové Premier League.

Po včerejších prohrách Arsenalu a Chelsea, jakož i remíze Liverpoolu, dnes ztratil také Manchester United, který jen remizoval na hřišti 14. týmu loňského ročníku Boltonu Wanderers.

Svěřenci Sira Alexe Fergusona navíc v zápase dvakrát prohrávali, když se trefili Zat Knight a Martin Petrov, ovšem "Rudí ďáblové" vždy dokázali srovnat stav, nejprve po famózním sólu Naniho, a poté střídajícím Michaelem Owenem.

Tevéz sestřelil Chelsea, Arsenal selhal s WBA
Chelsea poprvé v sezoně prohrála. Vykradl ji Newcastle

Stále neporažený Manchester United se sice díky remíze posunul na druhé místo soutěže před Arsenal, který včera doma selhal s West Bromwichem Albion 2:3, ale především nedokázal využít zaváhání Chelsea, jež zas včera prohrála na hřišti Manchesteru City.

Po slabém startu do sezony se začíná dařit Aston Ville, která zvítězila ve Wolverhamptonu 1:2, a připsala si tak pod novým trenérem Gerardem Houllierem druhé vítězství v tomto týdnu.

Vítězství ji zařídil bývalý anglický reprezentant Emile Heskey, který se prosadil hlavičkou dvě minuty před koncem zápasu. V tabulce Aston Ville nyní patří již pátá příčka, za silnou čtveřicí Chelsea, ManUtd, Arsenal a ManCity.

Na nečekanou výhru nad Chelsea v Carling Cupu se nepodařilo navázat fotbalistům Newcastlu, kteří doma podlehli Stoke 1:2. Rozhudjící gól si přitom vstřelil pět minut před koncem domácí Perch do vlastní brány.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Bolton - Manchester United 2:2 (6. Knight, 67. Petrov - 23. Nani, 74. Owen), Wolverhampton - Aston Villa 1:2 (61. Jarvis - 25. Downing, 88. Heskey), Newcastle - Stoke 1:2 (43. Nolan z pen. - 68. Jones, 85. vlastní Perch).

1. Chelsea 6 5 0 1 21:2 15
2. Manchester United 6 3 3 0 16:9 12
3. Arsenal 6 3 2 1 16:7 11
4. Manchester City 6 3 2 1 7:2 11
5. Aston Villa 6 3 1 2 8:10 10
6. West Bromwich 6 3 1 2 8:11 10
7. Fulham 6 1 5 0 7:6 8
8. Tottenham 6 2 2 2 6:5 8