Barca veze výhru z Atlétika. Vyhrál i Real a Valencie

Red Spo, ČTK
19. 9. 2010 21:50
Alicante - Valencie 1:2, Atlético - FC Barcelona 1:2

Madrid - Nejdražší fotbalista všech dob Cristiano Ronaldo, který čelil kritice kvůli svým výkonům v úvodu sezony, rozhodl ve třetím kole španělské ligy o vítězství Realu Madrid 2:1 na hřišti San Sebastianu. Druhou výhru v soutěži zařídil hostům v 75. minutě volným kopem, který tečoval ve zdi stojící obránce "Bílého baletu" Pepe.

Domácí tým poslal do vedení krátce po přestávce Tamudo, brzy nato však vyrovnal Ángel di María. V závěru Real o těsnou výhru málem přišel, když po chybě Sergia Ramose zachraňoval situaci na brankové čáře gólman Iker Casillas. Kouč madridského celku José Mourinho při pohledu na hřiště u lavičky jen vztekle mrštil plastovou lahví.

Barcelona doma nečekaně prohrála s nováčkem ligy

Po zápase portugalský trenér připustil, že si Real vítězství příliš nezasloužil. "Za první poločas by si zasloužili vyhrát oni, za druhý my. Spravedlivá by podle mě byla remíza. Máme tři body, které jsou zlaté," prohlásil Mourinho.

Vyhrál i druhý z favoritů na titul Barcelona. Úřadující mistr napravil minulý nezdar z utkání s Alicante a na půdě Atlétika Madrid vyhrál 2:1 góly Messiho a Piquého. Domácím nepomohl ani návratTomáše Ujfalušiho po zranění. Český obránce sice odvedl dobrý výkon, v závěru však uviděl druhou žlutou kartu za faul na Messiho a byl vyloučen.

Fotbalisté Alicante nedokázali po překvapivém vítězství v Barceloně potrápit dalšího favorita. Proti Valencii nevyužili ani 40 minut dlouhou přesilovku po vyloučení Davida Navarra. Na konečných 1:2 snížil ještě před přestávkou z penalty David Trezeguet, který si připsal první branku po příchodu z Juventusu.

Český stoper Jiří Jarošík odehrál celý zápas v dresu Zaragozy a dostal žlutou kartu. Jím vedená obrana dlouho odolávala útočníkům Santanderu, nakonec ji ale v 76. minutě překonal stoper Henrique, který je v týmu na hostování z Barcelony. Zaragoza v závěru inkasovala ještě jednou a v tabulce má nadále jen bod.