VIDEO Holandský sparťan nasázel za zápas osm gólů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 8. 2010 12:00
Sparta Rotterdam rozstřílela Alemere 12-1

Rotterdam - Málo vídané mety osmi branek za zápas se podařilo dosáhnout nizozemskému útočníkovi Sparty Rotterdam Johanovi Voskampovi v utkání druhé nejvyšší holandské soutěže, když v podstatě sám zničil soupeře z Almere City.

Rotterdamský klub, který v minulé sezoně sestoupil z první ligy, zápas nakonec vyhrál 12:1, když alespoň gól útěchy vstřelil za Almere v 82. minutě a při stavu 12-0 Robertson.

Hosté inkasovali poprvé již v páté minutě a když byl po čtvrthodině vyloučen Dekkers, naprosto se sesypali. Během tří minut inkasovali další tři góly a najednou prohrávali 4:0

Samotný Voskamp, pro nějž to bylo první utkání v dresu Sparty, mezi 22. a 48. minutou, tedy během šestadvaceti minut, nastřílel hned pět gólů, čili stejný počet, který v minulé sezoně nasázel Jermain Defoe z Tottenhamu do sítě Wiganu za celý zápas.

Jeho celkový osmigólový účet v utkání by zároveň stačil na čtvrté místo v celkové tabulce střelců uplynulého ročníku Gambrinus ligy.

Sparta Rotterdam především díky jeho výkonu vede po dvou kolech tabulku druhé nejvyšší holandské soutěže s plným počtem bodů a nepřehlednutelným skóre +12.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Statistiky utkání Sparta Rotterdam - Almere City 12:1 (6:0)

5' [1 - 0] J. Voskamp
17' Červená karta E. Dekkers (FC Almere City)
18' [2 - 0] R. Knol (pen.)
19' [3 - 0] J. Voskamp
22' [4 - 0] J. Voskamp
32' [5 - 0] J. Voskamp
42' [6 - 0] J. Voskamp
48' [7 - 0] J. Voskamp
52' [8 - 0] K. Strootman
63' [9 - 0] J. Voskamp
67' [10 - 0] D. Abdul
69' [11 - 0] J. Godee
74' [12 - 0] J. Voskamp
82' [12 - 1] J. Robertson