Kováč pečetil výhru West Hamu. Chelsea opět remizovala

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
26. 12. 2009 17:57
West Ham - Portsmouth 2:0, Birmingham - Chelsea 0:0

Londýn - První gól po návratu do West Hamu United v sobotu zaznamenal český záložník Radoslav Kováč, který v záchranářském souboji devatenáctého kola Premier League pečetil výhru "Kladivářů" nad Portsmouthem 2:0.

Kováč se prosadil v 89. minutě, když po přímém kopu Jimeneze přehlavičkoval hostujícího Mullinse a trefil se do Begovičovy branky.

West Ham díky získaným třem bodům opustil sestupové pásmo, naopak Portsmouth zůstává s pouhými čtrnácti body poslední.

Chelsea, která v minulém kole právě s West Hamem pouze remizovala 1:1, uhrála nerozhodný výsledek i v Birminghamu, který tak neprohrál již podesáté v řadě.

Londýnští i po tomto kole zůstanou ve vedení soutěže, avšak pokud Manchester United vyhraje v neděli nad Hullem, smrskne se náskok "Blues" v čele ligy na pouhé dva body.

Před branku gólmana Reiny se soustavně tlačil Didier Drogba. Úspěšný však nebyl. | Foto: Reuters

Svěřenci Carla Ancelottiho se navíc nebudou moci v lednových utkáních spolehnout na útočníky Didiera Drogbu a Salomona Kaloua, kteří již příští týden odjedou na africký šampionát.

V utkání s Birminghamem byla Chelsea především v úvodu a závěru lepší, avšak i přes hojnost šancí se nedokázali prosadit ani zmínění afričtí forvardi, ani mladík Daniel Sturridge, který dostal šanci už od první minuty.

Navíc Birmingham mohl dokonce vyhrát, avšak gól Beniteze v první půli nebyl uznán pro kontroverzní postavení mimo hru. Na druhé straně se několikrát vyznamenal brankář Joe Hart, který likvidoval jeden pokus Chelsea za druhým.

Po krvavém střetu s kanonýrem Didierem Drogbou musel být dokonce Hart ošetřován, ale stejně jako český brankář Petr Čech na druhé straně, který zase při zákroku narazil hlavou do tyčky, zápas dochytal.

Pokus o závěrečný tlak Londýnských nakonec oslabil Malouda, jenž musel v 89. minutě po druhé žluté kartě do sprch. I přes šestiminutové nastavení se tak na St. Andrews Stadium body dělily.

Mancini slaví premiérovou výhru

Dobrý debut si odbyl na lavičce Manchesteru City italský kouč Roberto Mancini, který nahradil v čele "Citizens" Marka Hughese.

Manciniho svěřenci zvítězili v utkání se Stoke 2:0 především díky výkonu v první půli, v níž zářila trojice Tevez - Petrov - Robinho

První branku vstřelil ve 28. Petrov, k němuž se po Tevezově akci a nepovedené střele Robinha dostal míč na malé vápno a Bulhar neměl problém do prázdné branky zakončit.

Minutu před koncem prvního poločasu pak po Barryho přihrávce zakončoval akrobaticky Tevez, který se v lize letos trefil již osmkrát.

V druhé půli se hrálo vyrovnaněji, žádná branka však nepadla, a Manchester si tak podruhé za sebou připisuje všechny tři body.

Liverpool si poradil s Wolverhamptonem

V letošní sezoně se neprezentuje příliš dobrou hrou ani výsledky Liverpool, a tak se před zápasem s Wolwerhamptonem spekulovalo, že jde o poslední šanci pro trenéra Rafaela Beniteze.

Jeho svěřenci ovšem na soupeře vlétli ve velkém stylu a Wanderers obzvláště po vyloučení Stephena Warda téměř nepřekročili půlící čáru.

Gól ovšem „Reds" vsítili až v 62. minutě kdy přehlavičkoval Gerrard dva hráče Wolverhamptonu a vstřelil po třinácti zápasech svůj první branku ze hry.

Na definitivních 2:0 upravil o osm minut později Benayoun, jehož střelu do vlastní sítě tečoval Henry. Liverpool se díky výhře posunul na sedmé místo v soutěži, na vedoucí Chelsea ovšem ztrácí dvanáct bodů.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Birmingham - Chelsea 0:0, Fulham - Tottenham 0:0, West Ham United - Portsmouth 2:0, Burnley - Bolton 1:1, Manchester City - Stoke 2:0, Sunderland - Everton 1:1, Wigan - Blackburn 1:1, Liverpool - Wolverhampton 2:0.