Hamburk vyhrál i v desíti. Půlmistrem Leverkusen

20. 12. 2009 20:00
Hamburk - Brémy 2:1
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hamburk - V souboji o čtvrté místo v německé Bundeslize mezi Hamburkem a Brémami vyhráli 17. kole domácí.

A to i přesto, že za stavu 1:0 přišli o vyloučeného obránce Boatenga.

Ale i v desíti dokázali své vedení navýšit. Až v nastavení Brémy snížily na konečných 2:1. Na výhře Hamburku se podílelo i české duo Davidů Jarolíma a Rozehnala.

Hlavním hrdinou zápasu byl záložník Hamburku Jansen, který nejprve připravil gól pro Mathijsena a krátce po vyloučení kolegy z německé reprezentace Boatenga sám zvýšil na 2:0.

Půlmistrem Leverkusen

Fotbalisté Leverkusenu se stali podzimním mistrem německém ligy. V sobotním zápase porazili Mönchengladbach 3:2 a uhájili první pozici o bod před druhým Schalke.

Domácí prohrávali v 54. minutě 1:2, ale dokázali zápas otočit. Ústřední postavou byl talentovaný devatenáctiletý záložník Bayeru Kroos, který dal dvě branky. Obránce Michal Kadlec odehrál v týmu vítězů poslední půlhodinu.

Výbornou formu z posledních zápasů potvrdil Bayern Mnichov, který doma deklasoval poslední Herthu Berlín 5:2 a počtvrté za sebou v domácí soutěži zvítězil. Ve druhém ligovém utkání po sobě navíc bavorský celek vstřelil pět branek.

Čtěte dále: Schalke porazilo Mohuč. A poskočilo na první místo

Zápas na zasněženém trávníku v Allianz Areně byl rozhodnutý už během první půlhodiny, ve které se do branky Jaroslava Drobného postupně trefili obránce Van Buyten, útočník Gómez a krajní záložník Robben.

Po přestávce přidali ještě dvě branky domácích Müller a Olič. Za hosty už jen snížili Ramos a Raffael. Hertha prohrála potřinácté v sezoně a na jaře ji čeká těžký boj o záchranu.

Úřadující mistr Wolfsburg remizoval 2:2 s Frankfurtem, popáté za sebou v lize nevyhrál a podzim zakončil na osmé pozici.

Fotbalisté Dortmundu oslavili stoleté výročí založení klubu vítězstvím 1:0 nad nováčkem z Freiburgu.

Jedinou branku vstřelil v 19. minutě argentinský útočník Barrios, který dal v posledních třech zápasech čtyři góly. S devíti ligovými trefami mu patří v tabulce střelců druhé místo za vedoucím Kisslingem z Leverkusenu, jenž se trefil dvanáctkrát.