Barcelona vyhrála derby. Real zvládl šlágr ve Valencii

13. 12. 2009 23:03
FC Barcelona - Espanyol 1:0, Valencie - Real 2:3
Zlatan Ibrahimovič střílí gól
Zlatan Ibrahimovič střílí gól | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté FC Barcelona vyhráli ve 14. kole Primera Division v derby nad Espaňolem 1:0 a zůstávají stále s pětibodovým náskokem v čele tabulky.

Jediný gól zápasu dal v 39. minutě z penalty Zlatan Ibrahimovic za faul na Xaviho. Tvrdou ranou do horního růžku zaznamenal osmadvacetiletý švédský forvard jedenáctou branku.

Tabulce střelců vévodí David Villa z Valencie. Ten má po sobotě na svém kontě 12 gólů.

Barcelona vyhrála šesté soutěžní utkání za sebou, přestože se musela obejít bez zraněného Lionela Messiho. Držitele Zlatého míče za rok 2009 nepustilo do zápasu zranění kotníku ze středečního zápasu Ligy mistrů s Dynamem Kyjev.

Naopak Espaňol prodloužil svou neúspěšnou bilanci. Popáté za sebou v domácí soutěži prohrál a nevstřelil branku.

Obtížnou situaci poté zvládl i Real Madrid, který zvítězil na hřišti Valencie 3:2. Hrdinou střetnutí se stal třiadvacetiletý Argentinec Garay, který vsítil sedm minut před koncem vítěznou branku.

Špatná forma pronásleduje i nadále Atletico Madrid. Klub z hlavního města prohrál již sedmý zápas v letošním ročníku, když tentokrát v domácím prostředí prohrál s Villarrealem 1:2.

Nic na tom nezměnil ani český obránce Tomáš Ujfaluši, jenž odehrál celý zápas.