1. 12. 2009 23:20
Manchester - Tottenham 2:0
A samotného střelce pak oslavovali i jeho spoluhráči
A samotného střelce pak oslavovali i jeho spoluhráči | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United živí stále svou naději na obhajobu anglického Carling Cupu, když vyřadili v úterním čtvrtfinále londýnský Tottenham Hotspur 2:0.

Dalším postupujícím se pak stala i birminghamská Aston VIlla, která uspěla na hřišti Portsmouthu 4:2

Kouč Alex Ferguson dal v utkání, navzdory některým předzápasovým kritikám, šanci převážně méně známým mladíkům a tento tah se mu vyplatil.

Jeho trenérský protějšek Harry Redknapp postavil sice od úvodních minut silnou sestavu, v níž nechyběli ani takoví hráči jako Keane, Defoe, nebo Lennon, ani jeden z nich však polského brankáře Kuszczaka nepřekonal.

Naopak hrdinou na Old Trafford se stal dvaadvacetiletý irský záložník Darron Gibson. Ten nejprve pohotovou střelou otevřel v sedmnácté minutě účet zápasu a krátce před přestávkou zvýšil dalším technickým pokusem už na rozdíl dvou branek.

Tottenham se sice po přestávce snažil vyprodukovat kontaktní gól, ale David Bentley nedokázal ani jednu ze svých dvou příležitostí proměnit.

Další semifinalisté vzejdou z dvojic Manchester City - Arsenal a Blackburn - Chelsea.

Manchester United - Tottenham Hotspur 2:0 (2:0)