Arsenal přejel Tottenham, Liverpool podlehl Fulhamu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
1. 11. 2009 20:30
Arsenal - Tottenham 3:0, Fulham - Liverpool 3:1

Londýn - Fotbalový Arsenal Londýn si dokázal v 11. kole anglické Premier League poradit v londýnském derby s Tottenhamem 3:0, a udržel si tak třetí místo ligové tabulky.

O své výhře "Kanonýři", kteří opět nastoupili bez zraněného Tomáše Rosického, rozhodli těsně před koncem prvního poločasu, když se v rozmezí pouhých 36 vteřin trefili Robin van Persie a Cesc Fabregas.

Po přestávce pečetil výsledek znovu Nizozemský forvard van Persie.

První poločas sice vyzněl co se týče střel na branku i držení míče jednoznačně pro svěřence Arsene Wengera, ti se ale dlouho nemohli prosadit do lepších střeleckých příležitostí.

Ovšem ve 43. minutě z nenápadné akce přeci jen padla branka. Od pravé autové čáry nacentroval do středu pokutového území Sagna a nabíhající van Persie prostřelil brankáře Gomese.

Otřesený Tottenham ovšem hned jedenáct sekund po rozehrání na půli hřiště inkasoval podruhé. Fabregas totiž rozehrávku hostů vystihl, obešel tři hráče a neměl problém střelou k tyči zakončit.

Arsenal, disponující nejlepším útokem soutěže, se do zakončení tlačil i po přestávce, ale další gól přidal až po hodině hry.

To se v poskytnuté výhodě po faulu na Eduarda nejrychleji zorientoval Sagna, který nacentroval před branku a svůj sedmý gól v sezoně vstřelil z bezprostřední blízkosti Robin van Persie.

Čtvrtá zásah navíc mohl přidat ještě o deset minut později Eduardo, avšak v samostatném úniku nedokázal obstřelit vyběhnuvšího brankáře hostů a zároveň trefit bránu.

Chelsea si zastřílela proti Boltonu, Liverpool selhal

V povedených výkonech pokračuje také vedoucí tým Premier League Chelsea, jež si již podruhé v tomto týdnu poradila s Boltonem Wanderers.

V sobotním ligovém utkání stejně jako v Carling Cupu si se svým soupeřem s chutí zastřílela a po výsledku 4:0 má za poslední čtyři zápasy úctyhodné skóre 17:0.

O vývoji utkání rozhodla především situace z poslední minuty první půle, kdy Samuel fauloval Drogbu, dostal červenou kartu a z nařízené penalty skóroval Lampard.

V druhé půli se sice Bolton s výsledkem snažil něco udělat, ale Chelsea držela zápas pevně v rukou a postupně navýšila skóre díky brankám Deca, vlastní brance Knighta a gólu Drogby až na konečných 4:0.

Naopak trápí se dál Liverpool. Ačkoliv v minulém kole porazil Manchester United, dlouhodobě nepodává ideální výkony, což se projevilo i v sobotním utkání s Fulhamem.

V něm domácí vedli už od 24. minuty brankou Zamory, avšak Torres ještě dokázal srovnat. Po přestávce už se ale trefovali do sítě jen domácí, a tak si po brankách Nevlanda a Dempseyho připsali zaslouženě tři body.

"Reds" navíc dohrávali zápas v devíti bez vyloučených Degena a Carraghera, jež šli pod sprchy v rozmezí tří minut za tvrdé zákroky.

Zápas nedohrál ani Radoslav Kováč, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách v utkání se Sunderlandem. "Kladiváři" nakonec remizovali se svým soupeřem 2:2.

Ve svém zápase naopak nezaváhal Manchester United, jenž si poradil na Old Trafford s Blackburnem Rovers 2:0.O branky "Red devils" se po přestávce postarali Dimitar Berbatova Wayne Rooney.

United se tak vrátili na druhé místo tabulky za vedoucí Chelsea a před londýnský Arsenal.