AC Milán ztratil výhru v nastavení. Juventus nezaváhal

28. 10. 2009 23:21
Juventus Turín - Sampdoria Janov 5:1
Diego.
Diego. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zničili pěti góly Sampdorii Janov a po výhře 5:1 jsou po 10. kole italské ligy na druhé příčce tabulky za Interem. Jejich dnešní rival z Janova klesl na třetí místo.

Těžkou noc budou mít také fotbalisté AC Milán, kteří dvěma góly v nastavení přišli o výhru na hřišti Neapole.

Juventus po nevyrovnaných výkonech tentokrát mocně zabral, do sítě Sampdorie se trefili Chiellini, Camoranesi, Trezeguet a dvakrát Amauri. Vedoucí Inter má nyní jen o bod více, ale také čtvrteční utkání s Palermem k dobru.

Milán vedl v Neapoli už v 6. minutě 2:0, když se trefili Pato a Inzaghi, osudným mu nakonec bylo vyloučení Abateho z 86. minuty. Po něm se dostali domácí k náporu a ten dokonale zužitkovali. V 91. minutě snížil Cigarini a o dvě minuty později zachránil remízu hlavou Denis.

Soupeř pražské Slavie v Evropské lize FC Janov porazil doma Fiorentinu 2:1. Krátce před přestávkou otevřel skóre Palladino, v 64. minutě za hosty vyrovnal Marchionni. Definitivní vedení na stranu domácích strhl o deset minut později Palladinův náhradník Mesto.