25. 10. 2009 23:17
Real Madrid ztratil body po remíze 0:0
Diego Forlan slaví gól Atlétika
Diego Forlan slaví gól Atlétika | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid v 8. kole španělské ligy remizovali na hřišti Gijónu a jen díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Barcelonu, která má k dobru nedělní zápas se Zaragozou.

Real se neoklepal ze středeční domácí prohry 2:3 od AC Milán v Lize mistrů a ani v sobotu nedokázal naplno bodovat.

"Bílý balet" navíc nemohl kvůli různým zraněním postavit útočné fotbalisty Ronalda, Benzemu, Higuaína a Van Nistelrooije a poprvé v této sezoně vyšel v soutěžním zápase střelecky naprázdno.

Lépe se nevedlo ani druhému madridskému celku Atlétiku, které pokračuje ve svém trápení a dnes remizovalo i s Tomášem Ujfalušim v obraně 1:1 s Mallorkou. Zůstává tak až na čtrnácté pozici.

Mallorca dokázala v 90. minutě vyrovnat i bez dvou vyloučených fotbalistů. Atlético, které v týdnu odvolalo po neuspokojivých výkonech trenéra Abela Resina, dnes ještě vedl asistent. Nový kouč Quique Sánchez Flores vše sledoval z tribuny.

Skóre otevřel v 52. minutě z pokutového kopu domácí forvard Forlán, který na druhý pokus napravil neproměněnou penaltu z první půle. V té byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Josemi.

Za stejný počin musel v druhém poločase opustit hřiště i stoper Ramis. Hosté ale i v devíti vyrovnali, když za nechtěného přispění madridského brankáře zachránil hostům bod v poslední minutě záložník Valero.

Utkání Sevilly s Espaňolem gól nepřineslo. Naopak nezaváhala Barcelona, která deklasovala před svými diváky Zaragozu 6:1.

Čtěte dále: Gesto v Seville: Fanoušci uctili zesnulé fotbalisty

Atlético Madrid - Mallorca 1:1