Rosický oslavil návrat gólem. Arsenal však nebodoval

Sport Sport, Red Spo
13. 9. 2009 19:33
Manchester City - Arsenal 4:2, Stoke - Chelsea 1:2
Tomáš Rosický dal po návratu gól. Porážce na hřišti Manchesteru City ale nezabránil | Foto: Reuters

20. Portsmouth 5 0

Londýn - Návrat ve velkém stylu si připsal český fotbalista Tomáš Rosický. Reprezentační záložník si zahrál poprvé od loňského ledna Premier League, a hned se uvedl jednou brankou do sítě Manchesteru City.

Radost mu může kazit jen fakt, že jeho branka v utkání už pro jeho celek nic výrazného neznamenala. Arsenal prohrál na hřišti ambiciózního týmu 2:4.

Vítěznou trefu si v ostře sledovaném utkání připsal Emmanuel Adebayor, útočník, který ještě v loňské sezoně hájil barvy "kanonýrů".

Citizens tedy dosud v novém ročníku neztratili ani bod.

Stejnou bilanci má i londýnská Chelsea, která vyhrála na hřišti Stoke 2:1. Svěřenci Carla Ancelottiho předvedli znovu (jako proti Hullu) výborný obrat korunovaný druhým gólem v nastaveném čase.

Po závěrečném hvizdu mohl projevit svou radost i Petr Čech, jenž odchytal celý zápas. Český brankář inkasoval po dvaatřiceti minutách hry, kdy ho zaskočil prudkou hlavičkou Faye.

Hosté odpověděli v první půli, kdy nejprve vyrovnal Drogba, a při závěrečném tlaku rozesmutnil Britannia Stadium Florent Malouda.

Neuspěl ani Radoslav Kováč a jeho West Ham United. Ten prohrál na půdě Wiganu 0:1. O jedinou trefu se postaral Rodallega.

Na svůj první bod čekají i nadále fanoušci Portsmouthu. Tamější celek tentokrát prodloužil svou mizérii a prohrál s Boltonem 2:3.

První porážku v sezoně museli skousnout fanoušci Tottenhamu. "Kohouti" nepotvrdili dosavadní domácí neporazitelnost a prohráli s obhájcem mistrovského titulu Manchesterem United 1:3.