Dortmund - Bayern 1:5, Wolfsburg - Leverkusen 2:3
Tým Jaroslava Drobného ztratil body v závěru
Tým Jaroslava Drobného ztratil body v závěru | Foto: Hertha Berlín

Tabulka

1.Hamburk541015:613 2.Leverkusen541013:513 3.Schalke53117:310 4.Frankfurt52307:49 5.Bayern Mnichov522111:58 6.Brémy52219:68 7.Hoffenheim52215:28 8.Mohuč52217:78 9.Mönchengladbach52127:87 10.Wolfsburg52039:116 11.Hannover51223:35 12.Stuttgart51226:85 13.Norimberk51223:55 14.Dortmund51225:115 15.Bochum51135:114 16.Freiburg51134:124 17.Hertha Berlín51045:83 18.Kolín nad Rýnem50143:91

Praha - Fotbalisté Leverkusenu se po pátém kole neudrželi v čele německé Bundesligy, a to i navzdory sobotnímu vítězství 3:2 na hřišti úřadujícího šampióna Wolfsburgu.

V později hraném utkání totiž uspěl i Hamburk, který porazil Stuttgart 3:1, a díky lepšímu skóre tak svého soka z prvního místa sesadil.

Vlci, v jejichž řadách chyběl i tentokrát český obránce Jan Šimůnek, hráli navíc od čtyřiatřicáté minuty bez vyloučeného brankáře Benaglia.

Trenér Armin Veh trochu zariskoval a dal v útoku od úvodního hvizdu šanci duu Martins - Grafite.

Bosenský kanonýr Edin Džeko se na hřišti objevil až třiatřicet minut před koncem. To už sice hostům chyběl také vyloučený Derdiyok, jenže na rozdíl od domácího celku vedli po dvou trefách Rolfese 2:0.

A když se vzápětí prosadil i Kiessling, začali nespokojení fanoušci pomalu opouštět stadion.

Domácí sice ještě zabojovali a díky zásahům Misimoviče a Grafiteho se dostali do hry, bod za remízu se jim už ale při závěrečném tlaku získat nepodařilo.

Drobný inkasoval v závěru dva góly

Třetí vítězství Leverkusenu v sezoně si však nemohl na hřišti užít obránce Michal Kadlec, jehož aktuálně trápí zraněný kotník.

Se zdravotními problémy se nyní potýká i Martin Fenin. Útočník Frankfurtu tudíž pochopitelně vynechal ligový zápas na půdě Freiburgu, jenž jeho celek vyhrál díky trefám Franze a Meiera 2:0.

Ke třem bodům měla blízko také Hertha Berlín, ovšem nakonec tým Jaroslava Drobného odjíždí z Mohuče s prázdnou.

Český brankář ještě deset minut před koncem držel vedení 1:0, jenže v závěru ho překonal nejprve z penalty Ivanschitz a krátce po něm se ze hry trefil také Bance.

Požadovaný rytmus začíná nabírat v poslední řadě také Bayern Mnichov, který rozstřílel v tradičním souboji Dortmund 5:1.

V jediném nedělním zápase pátého kola mezi Werderem Brémy a Hannoverem se neprosadil i přes velkou šanci ani Jiří Štajner, ani nikdo jiný, a tak si oba celky za utkání připsaly bod za remízu 0:0.

V dresu Schalke 04 se poprvé v sezoně krátce představil Jan Morávek, který se v utkání s Kolínem dostal na hřiště v devadesáté minutě.

Wolfsburg - Leverkusen 2:3 (0:1)