Inter v milánském derby deklasoval Jankulovského AC 4:0

30. 8. 2009 23:04
Inter Milán - AC Milán 4:0
Thiago Motta se raduje ze vstřelené branky.
Thiago Motta se raduje ze vstřelené branky. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán ukázali, že i v této sezoně hodlají vládnout italské lize, a ve druhém kole dnes deklasovali v městském derby rivala AC Milán 4:0.

O výhře rozhodli obhájci titulu již během první půle, ve které skórovali třikrát. Soupeř navíc hrál od 40. minuty bez vyloučeného Gattusa.

Inter, který útočí na čtvrtý titul v řadě, chtěl napravit nevydařený start do sezony v podobě remízy s nováčkem z Bari. Proti městskému rivalovi předvedl mnohem lepší výkon.

Na gól čekal půl hodiny, než se prosadila posila z Janova Motta. Záhy pak zvýšil z penalty argentinský útočník Milito, další nový hráč v sestavě, který přišel z kádru soupeře pražské Slavie v Evropské lize. Povedenou čtvrthodinu korunoval třetím gólem Maicon.

Po změně stran si již Inter v početní převaze především hlídal náskok. V 67. minutě však dali domácí prostor Stankovičovi, který uzavřel střelecký účet.

Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v poraženém týmu celé utkání. Za Inter již nastoupila čerstvá posila z Realu Madrid Wesley Sneijder.

Diego vystřelil Juventusu výhru

Brazilský záložník Diego začíná Juventusu Turín splácet investovaných 25 milionů eur za jeho přestup z Brém. Nástupce Pavla Nedvěda v neděli dvěma góly zařídil "Staré dámě" vítězství 3:1 na hřišti AS Řím. Celé utkání v sestavě vítězů odehrál i Zdeněk Grygera.

Diego nejprve poslal Juventus do vedení po rychlém brejku a po De Rossiho vyrovnání zařídil vítězný gól po přihrávce Iaquinty. V poslední minutě výhru ještě potvrdil jeho krajan Melo. Juventus vyhrál i druhý zápas sezony.

Vedle Juventusu zůstaly stoprocentní ještě Lazio Řím a oba janovské celky Sampdoria a FC, soupeř pražské Slavie v Evropské lize. Ten dnes vyhrál 1:0 na hřišti Bergama, o jediný gól zápasu se postaral v závěru první půle stoper Moretti.

Trenér Janova Gian Piero Gasperini nasadil sestavu: Amelia - Criscito, Tomovič, Moretti, Fatič - Mesto, Milaneto, Rossi, Zapater (65. Biava) - Figueroa (53. Sculli), Palacios (73. Papastathopulos).

Naopak stále bez bodu jsou AS Řím, Catania, Chievo a Bergamo.

AS Řím - Juventus Turín 1:3