30. 8. 2009 19:46
Poprvé vyhrál Bayern, i díky gólům Robbena
Michal Kadlec.
Michal Kadlec. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu ve 4. kole německé ligy otočili zápas s Bochumí i díky asistenci českého reprezentanta Michala Kadlece.

Leverkusen brzy prohrával, ovšem v závěru první půle zahrával Kadlec přímý kop a Friedrich hlavou tečoval míč do branky. Po změně stran pak Kiessling zařídil Bayernu vítězství 2:1. Leverkusen tak udržel neporazitelnost a s deseti body je jen o skóre druhý za Hamburkem.

Že fotbalisté Bayernu Mnichov neprohloupili, když z Realu Madrid vykoupili Arjena Robbena, dokázal nizozemský záložník v souboji s obhájcem titulu Wolfsburgem.

Po jediném dnu od uzavření přestupu nastoupil na druhou půli a dvěma góly rozhodl od vítězství Bayernu 3:0. Pomohl tak napravit dojem bavorského týmu po nejhorším startu do sezony za 43 let.

Bayern do zápasu nastoupil s velkým nasazením a ujal se vedení po dorážce nejdražší letní posily Gomeze. Po poločase se na hřišti objevil i Robben a předvedl, proč za něj Bayern zaplatil 25 milionů eur.

Šimák v základu, Morávek čeká

Nejprve v 68. minutě zvýšil po spolupráci s Ribérym a deset minut před koncem upravil na konečných 3:0 znovu po Ribéryho přihrávce. V sestavě Wolfsburgu se po nevydařeném výkonu z minulého kola neobjevil Jan Šimůnek.

Na své tři trefy z předešlých tří zápasů nenavázal Jiří Štajner, jehož Hannover tentokrát prohrál doma 0:1 s Hoffenheimem. Štajner tak zůstal jediným střelcem svého týmu v sezoně.

Poprvé v tomto ročníku se v základní sestavě Stuttgartu objevil Jan Šimák, ovšem v souboji s Norimberekem se neprosadil a o poločase střídal. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

Na svou šanci stále čeká Jan Morávek, který zápas Schalke sledoval znovu jen z lavičky. Viděl tak, jak jeho spoluhráči nezvládli zápas s Freiburgem a prohráli 0:1. Vítězům pomohl udržet čisté konto i český stoper Pavel Krmaš.

Drobný znovu neuspěl

Fotbalisté Herthy Berlín pokračují ve špatném vstupu do sezony. Ve čtvrtém kole tentokrát doma podlehli Brémám 2:3 a připsali si již třetí ligovou porážku v sezoně. S třemi body jsou třetím nejhorším týmem dosavadního průběhu ligy a nic na tom nezměnil ani český brankář Jaroslav Drobný.

Drobný, který se v úvodu sezony zatím nemůže příliš spolehnout na svou obranu, držel čisté konto téměř hodinu hry, než jej v 57. minutě obstřelil Özil. Poté nestačil ještě na střely Borowského a Nalda. Hertha sice dokázala dvakrát snížit, ale na pokus o vyrovnání již neměla čas.

Naopak se daří Hamburku, který porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a s třemi výhrami a jednou remízou se drží v čele tabulky. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Guerrero, třetí branku přidal z penalty Trochowski. Za Hamburk odehráli celé utkání čeští reprezentanti David Rozehnal a David Jarolím, který se podílel na úvodním gólu.