Wolfsburg vykročil za obhajobou. Porazil Stuttgart 2:0

7. 8. 2009 22:44
Šimůnek do zápasu nezasáhl, Šimák a Džeko ano
Wolfsburg vykročil za obhajobou titulu úspěšně
Wolfsburg vykročil za obhajobou titulu úspěšně | Foto: Sport

Wolfsburg - Fotbalisté německého Wolfsburgu zvítězili v páteční předehrávce prvního kola Bundesligy na domácím hřišti nad Stuttgartem 2:0, a úspěšně tak vykročili za obhajobou mistrovského titulu.

Úřadující šampión ovšem neměl o výhře dlouho rozhodnuto. Ještě dvacet minut před koncem svítil na ukazateli nerozhodný stav.

Odpor houževnatého Stuttgartu však ale následně zlomil přesnou ranou z osmnácti metrů Zvjezdan Misimovič. Hosté se následně snažili vyrovnat, ovšem jejich riskantní hru pak ještě potrestal druhou brankou Grafite.

Zisk prvních třech bodů v sezoně mohl slavit i český obránce Jan Šimůnek, který ale ovšem zůstal po celý zápas na lavičce náhradníků. Plných devadesát minut naopak odehrál v dresu „vlků" ex-teplický útočník Edin Džeko.

Za hostující tým si zahrál také záložník Jan Šimák, který přišel do hry coby střídající hráč v pětapadesáté minutě.

Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)