Sivokův Besiktas vyhrál Turecký pohár

ČTK, Red Spo
13. 5. 2009 22:00
Besiktas - - Fenerbahce 4:2
Střelec jedné ze čtyř branek Besiktase Hološko, bráněný někdejším mistrem světa Robertem Carlosem z Fenerbahce. | Foto: Reuters

Istanbul - Fotbalisté Besiktase Istabul se potřetí za poslední čtyři roky mohou radovat ze zisku Tureckého poháru.

Ve středečním finále porazili 4:2 městského rivala Fenerbahce a navázali na své triumfy z let 2006 a 2007. Celkem pohár vyhráli poosmé v historii.

Z letošního vítězství se mohou radovat i čeští fotbalisté Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný, který však ve finále chyběl.

Besiktas byl finále aktivnějším týmem a brzy vedl po zásahu Simseka. V 27. minutě však vyrovnal španělský kanonýr Güiza, když přihrávku na něj nedokázal odvrátit právě Sivok.

Ten však jinak odehrál v zadních řadách Besiktase další povedený zápas a jím řízená obrana inkasovala již jen jednou v úplném závěru z penalty, kdy De Souza snížil na konečných 4:2.

Výhru Besiktasi v druhé půli zajistili dvěma góly Bobo a slovenský útočník Hološko. Sivok odehrál celý zápas a připsal si žlutou kartu.